Partner serwisu
10 marca 2017

H.L.Gabryś: Zaplanujmy przyszłość

Kategoria: XII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

– Przyszłość będzie taka, jaką z politycznej determinacji przyjmiemy doktrynalnie dla bezpieczeństwa państwa – w ten sposób Herbert Leopold Gabryś, przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej KIG, odpowiedział na pytanie o przyszłość polskiego sektora energetycznego podczas debaty na Konferencji Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie w Katowicach.

H.L.Gabryś: Zaplanujmy przyszłość

– Bezpieczeństwo energetyczne kraju lokuje się w grupie najistotniejszych determinantów niepodległości i nienaruszalności naszego kraju. Winno być zatem gwarantowane ze stanowień doktrynalnych i być pierwotnym dla okresowych strategii, polityk i prognoz. Strategia rozwoju energetyki powinna być dopasowana pod konkretne uwarunkowania – powiedział H. Gabryś. Nie da się o tym mówić bez rozstrzygnięć doktrynalnych, a tych póki co nie mamy – dodał.

Według przewodniczącego Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej KIG, energia elektryczna jest bardzo dobrym nośnikiem energii dla ogrzewania. Odpowiednie, efektywne wykorzystanie węgla dla generacji pod ogrzewanie to dobry sposób na ochronę środowiska (z wysokiej sprawności i efektu kogeneracji). Kluczowe jest dostosowanie oferty cenowej do regulacyjnych realiów.

Wypowiedzi pochodzą z debaty „Czas na… pomysły na węgiel”, zorganizowanej w ramach XII Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ