Partner serwisu
20 marca 2018

Smog szansą na rozwój ciepła systemowego? Prof. Janusz Lewandowski odpowiada

Kategoria: XIII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

– Jeśli mamy żyć czystym powietrzem to w perspektywie lat, nie wiem ilu, musi być wprowadzony zakaz palenia paliwami stałymi w paleniskach przydomowych - mówi prof. Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej, który przyznaje, że rozwój systemu ciepłowniczego i dotarcie z ciepłem systemowym do domów, gdzie obecnie spalane są paliwa stałe, może być sposobem na walkę ze smogiem, jednak konieczne jest wsparcie finansowe: - Bez wsparcia finansowego systemu nie rozbudujemy - stwierdza profesor.

Wypowiedź pochodzi z XIII Konferencji Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie (19-20 lutego 2018, Katowice). Rozmawia Przemysław Płonka, redaktor naczelny Wydawnictwa BMP Organizator konferencji: firma BMP, wydawca czasopisma "Energetyka Cieplna i Zawodowa" i portalu kierunekENERGETYKA.pl

Nick
2018-04-21
Prof. powinien dodać, że należy eliminować z ogrzewnictwa indywidualnego paleniska starego typu, gdzie są to kotły do spalania wszystkiego. Uważam, że spalanie w kotłach retortowych na ekogroszek czy pelet też by wpłynęło na poprawę jakości powietrza. Dla przykładu ja w swoim domu palę właśnie ekogroszkiem, a sąsiedzi w sposób "tradycyjny" i kopcą jak parowozy, a mnie się pytają czy mam ogrzewanie na gaz bo w ogóle dymu nie widać z komina. Powinno się wspomagać finansowo wymianę kotłów a to na pewno poprawiło by jakość powietrza.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ