Partner serwisu
14 marca 2024

Energetyczna przyszłość przemysłu… – trwa konferencja o zarządzaniu energią

Kategoria: XXII Konferencja Naukowo-Techniczna Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Efektywność energetyczna, zielona transformacja, dekarbonizacja, wykorzystanie innowacyjnych technologii, bezpieczeństwo energetyczne przedsiębiorstw – to niektóre z tematów poruszanych podczas 22. edycji konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, która odbywa się 14-15 marca w Czeladzi.

Energetyczna przyszłość przemysłu… – trwa konferencja o zarządzaniu energią

Ponad 200 osób – przedstawicieli różnych branż przemysłu, naukowców, firm dostarczających nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania energią – bierze udział w kolejnej edycji konferencji, którą od lat przygotowuje firma BMP.  To znane w przemyśle spotkanie organizowane było wcześniej pod nazwą „Wielcy Odbiorcy na Rynku Energii” czy „Odbiorcy na Rynku Energii” – o czym przypominał Adam Grzeszczuk, właściciel firmy BMP, który wprowadził uczestników do tematyki konferencji, omawiając najważniejsze wyzwania, jakie stoją dziś przed polską gospodarką.   

– Jak co roku na tym wyjątkowym wydarzeniu zgromadziliśmy szerokie grono ekspertów, praktyków, naukowców, aby wspólnie dyskutować o przyszłości energetycznej przemysłu, zrównoważonego rozwoju i wyzwań związanych z rewolucją energetyczną. Naszym celem jest nie tylko wymiana wiedzy czy budowanie relacji, ale i wypracowanie konkretnych wskazówek, rozwiązań, rekomendacji, które pomogą w efektywnym zarzadzaniu energią – mówił Mateusz Grzeszczuk, prezes firmy BMP.

Podkreślił, że duża frekwencja wypływa i z niełatwej sytuacji polskiej energetyki i przemysłu, jak i bogatego programu konferencji, który obejmuje:

- PANEL WPROWADZAJĄCY: Polski sektor przemysłowy w dobie energetycznej rewolucji.

- TRZY PANELE DOTYCZĄCE PRZEMYSŁU PRZYSZŁOŚCI,

- WYWIAD PUBLICZNY: Wiek elektroprosumeryzmu – rozmowa o przemyśle, który w horyzoncie 2050 r. zmieni energetykę, w którym bierze udział prof. Jan Popczyk oraz Tomasz Słupik z firmy Energopomiar,

- DEBATĘ: Czy bezpieczeństwo energetyczne jest zagrożone?

- WARSZTATY TECHNICZNE: Zarządzanie potencjałem poprawy efektywności energetycznej i domykania cykli produkcyjnych (GOZ) – podejście inżynierskie. Poprawa efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju

***

22 edycja konferencji Efektywne Zarządzanie Energią Elektryczną w Przemyśle odbywa się w dniach 14-15 marca 2024 r. w Czeladzi. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, wydawca magazynu Kierunek Energetyka oraz Kierunek Chemia.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ