Partner serwisu
30 kwietnia 2024

Podpisano list inten­cyjny dotyczący rozwoju sieci ciepłow­niczej i likwi­dacji niskiej emisji w Często­chowie

Kategoria: Aktualności

Fortum, miasto Częstochowa i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” podpisały  list intencyjny dotyczący przyłączenia budynków mieszkaniowych i szkoły do sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Krakowskiej 80. Celem stron jest poprawa dobrostanu mieszkańców i likwidacja niskiej emisji.

Podpisano list inten­cyjny dotyczący rozwoju sieci ciepłow­niczej i likwi­dacji niskiej emisji w Często­chowie

Fortum od lat systematycznie rozbudowuje sieć ciepłowniczą w Częstochowie. Jest to bowiem jeden z najskuteczniejszych sposobów ograniczenia smogu w mieście pochodzącego z tzw. niskiej emisji. Zmieniając indywidualne paleniska i często przestarzałe piecyki węglowe i gazowe na spełniające najwyższe standardy ogrzewanie sieciowe, wspieramy cel, jakim jest czyste powietrze dla nas i naszych dzieci.

Naszym priorytetem jest czyste środowisko – mówi Piotr Górnik, prezes Fortum w Polsce – A jak rozwój sieci ciepłowniczej przekłada się na jakość powietrza? Zasada jest prosta – im więcej zlikwidujemy indywidualnych palenisk, tym mniejsza tzw. „niska emisja”, która  jest jednym z głównych źródeł smogu tak w Częstochowie, jak i w całej Polsce.

To będzie ważna inwestycja proekologiczna w komunalnych budynkach oraz włączenie w sieć ciepłowniczą Zespołu Szkół im. Reymonta -  mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk – Działania na rzecz przyłączania do sieci kolejnych budynków i osiedli to bardzo istotny element realizacji naszego planu gospodarki niskoemisyjnej. Wierzę, że już wkrótce pomogą w tych działaniach także środki europejskie z obecnego unijnego „rozdania” – skomentował prezydent miasta.

Fortum stale unowocześnia i rozbudowuje częstochowską sieć ciepłowniczą. Od początku 2023 roku wykonaliśmy ponad 3,5 km nowych podłączeń i zmodernizowaliśmy 600 metrów już istniejących. Są to inwestycje warte prawie 7,5 mln złotych.

Tym razem strony zamierzają podjąć współpracę w celu podłączenia do sieci mieszkań z 8 bloków mieszkaniowych i szkoły.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ