Partner serwisu
28 stycznia 2015

2,5 mld zł na wparcie inwestycji energetycznych z POIiŚ w 2014 r.

Kategoria: Aktualności

Sektor energetyczny osiągnął jeden z najwyższych poziomów realizacji celu wśród wszystkich instytucji biorących udział we wdrażaniu PO IiŚ 2007-2013.

2,5 mld zł na wparcie inwestycji energetycznych z POIiŚ w 2014 r.

– Ministerstwo Gospodarki przekazało blisko 2,5 mld zł na wsparcie inwestycji energetycznych w ramach IX i X osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w 2014 r. Dzięki temu udało się podjąć projekty z obszaru wytwarzania energii z odnawialnych źródeł, rozwoju sieci przesyłowej, budowy podziemnych magazynów gazu oraz infrastruktury zapewniającej dywersyfikację źródeł dostaw nośników energii do kraju – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.  

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że inwestycje te wspierają wytwarzanie energii przyjaznej środowisku naturalnemu, efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski. – Mam nadzieję, że nowa perspektywa finansowa UE przyczyni się do jeszcze większego wzmocnienia tego bezpieczeństwa – dodał. Podkreślił również, że Polska osiągnęła cel certyfikacji wydatków do Komisji Europejskiej, który został określony przez Radę Ministrów.

Ponadto, do końca 2014 r., Instytucja Pośrednicząca jaką jest Ministerstwo Gospodarki dla sektora energetyka przekazała do Komisji Europejskiej wydatki pozwalające na rozliczenie około 81 proc. przyznanej na lata 2007-2013 alokacji. 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ