Partner serwisu
12 marca 2015

Zaczęło się od Lubina…

Kategoria: XIII Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

– Pomysłodawcami konferencji, która w tym roku odbywa się pod tytułem Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, a wcześniej przez 12 lat funkcjonowała pod nazwą Odbiorcy na Rynku Energii,  byli śp. Andrzej Igras – redaktor naczelny Wydawnictwa BMP, i prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej – mówił w czasie uroczystego otwarcia konferencji, która odbywa się w Czeladzi Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP. 

Zaczęło się od Lubina…

– Honorowym Gospodarzem konferencji od pierwszego spotkania jest KGHM Polska Miedź S.A. Zaczęło się od Lubina, wówczas też Energetyka – spółka należąca do Grupy Kapitałowej KGHM, włączyła się w to przedsięwzięcie – kontynuował. – Partnerem naszej konferencji jest RWE – jeden z 5 największych koncernów energetycznych w Europie, a merytoryczny patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Energopomiar – specjalista od audytów energetycznych – dodał.

O czym mowa będzie w czasie dwóch konferencyjnych dni? – Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak poprawić efektywności energetyczną w naszych zakładach – zapowiedział Adam Grzeszczuk. –  Jest wiele definicji efektywności energetycznej. Parafrazując reklamę jednego z banków, możemy powiedzieć, że to zaoszczędzona energia, której nie trzeba wyprodukować i nie trzeba kupić, a pieniądze z tytułu tej oszczędności powinny znaleźć się na naszym koncie – stwierdził prezes BMP.

Uczestników konferencji przywitał również Roman Walkowiak – doradca ds. energetycznych KGHM Polska Miedź S.A. – Każdy ma marzenie, by żyć ze swoją rodziną w dobrym klimacie. Pakiet klimatyczny dla przemysłu stał się największym wyzwaniem – mówił przedstawiciel Gospodarza Honorowego. – My, odbiorcy, mamy jedno marzenie – mieć tańszą energię. Postaramy się na tej konferencji odpowiedzieć – jak to zrobić – zdradził. – A marzeniem każdego obywatela świata jest wolność energetyczna  – mieć własne źródło energii i własny magazyn energii. Życzę Państwu, by energia była tania a koszty z nią związane malały – a to możliwe będzie, gdy będziemy mieć tańsze surowce – zakończył.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ