Partner serwisu
25 marca 2015

Grupa Azoty: Projekt gospodarki odpadami

Kategoria: Aktualności

– Projekt ten wykorzystuje naturalną synergię pomiędzy przemysłem i infrastrukturą energetyczną oraz gospodarką odpadami w Tarnowie, a także pozwoli na rozwiązanie szeregu problemów gminy Tarnów i stworzy bodziec do rozwoju regionu – mówi Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty: Projekt gospodarki odpadami

Zalety projektu

Grupa Azoty S.A. 20 marca, podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady Gospodarczej działającej przy Prezydencie Miasta Tarnowa Romanie Ciepieli, przekazała „Studium wykonalności zintegrowanego projektu gospodarki odpadami i energetyki”. Celem projektu jest organizacja gospodarki odpadami komunalnymi na terenie regionu tarnowskiego, ograniczenie emisji do środowiska oraz optymalizacja dostaw ciepła. Studium zostało opracowane z punktu widzenia mieszkańców Gminy Tarnowa a jego beneficjentem jest Gmina Tarnów.

Dokument opracowany przez firmę Ramboll Polska Sp. z o.o. na zlecenie Grupy Azoty wykazuje możliwość uzyskania dużych korzyści dla wszystkich 570 tys. mieszkańców Tarnowa i okolicznych gmin po wybudowaniu Instalacji do Termicznego Przekształcania Odpadów na terenie tarnowskich Azotów i przy jednoczesnym wykonaniu połączenia pomiędzy systemami ciepłowniczymi spółki i miejskiej elektrociepłowni. To pozwoli również zoptymalizować gospodarkę odpadami w całym regionie.


Celem przygotowanej dokumentacji było również dostosowanie systemu gospodarki odpadami na terenie objętym przedsięwzięciem do kryteriów formalno-prawnych, technicznych i ekologicznych zarówno krajowych, jak i europejskich. 

Źródło i fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ