Partner serwisu
23 czerwca 2015

Wiceminister gospodarki o priorytetach wspólnej polityki energetycznej

Kategoria: Aktualności

- Kluczowe cele polityki energetycznej UE to zapewnienie obywatelom i przedsiębiorstwom pewnej i zrównoważonej energii po przystępnej cenie – powiedział wiceminister gospodarki Andrzej Dycha podczas debaty „Czy Unia Energetyczna zwiększy bezpieczeństwo Europy”. Dyskusja w ramach V Europejskiego Kongresu Finansowego odbyła się 22 czerwca 2015 r. w Sopocie.

Wiceminister gospodarki o priorytetach wspólnej polityki energetycznej

Jak zaznaczył wiceminister, kluczowymi elementami koncepcji Unii Energetycznej są działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych i energii dla odbiorców w Unii Europejskiej oraz wykorzystania zasobów energii znajdujących się w UE. - Szczególną uwagę należy poświęcić zwłaszcza wykorzystaniu rodzimych źródeł energii w UE, rozbudowie infrastruktury energetycznej i dywersyfikacji dostaw energii do UE – powiedział.

Ponadto wiceminister Dycha przypomniał, że w dyskusji na temat Unii Energetycznej KE zaproponowała uwzględnienie aspektu związanego z ramami polityki klimatycznej. - Polska, akceptując konieczność zrównoważonego rozwoju gospodarki, w tym energetyki, popiera i promuje takie tempo i sposób realizacji polityki klimatyczno-energetycznej i środowiskowej, które nie mają negatywnego wpływu na wzrost gospodarczy i miejsca pracy oraz minimalizują ryzyko wzrostu cen energii dla konsumentów – podkreślił.

Źródło i fot: MG

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ