Partner serwisu
19 stycznia 2016

Gajowy poluje na smog

Kategoria: Aktualności

Już w najbliższy czwartek 21 stycznia w Opolu – kolejna premiera Teatru EKO Studio poświęcona… ekologii i świadomemu korzystaniu z energii cieplnej. Spektakl “Gajowy Badura” - adresowany do najmłodszej widowni, jest kontynuacją cyklu przedstawień realizowanych wspólnie z Energetyką Cieplną Opolszczyzny. W ciągu ostatnich kilka lat opolskie widowiska edukacyjne dla dzieci zdobyły popularność w całej Polsce.
 

Gajowy poluje na smog

Corocznie ogląda je ponad 8200 przedszkolaków, które dotychczas miały okazje podziwiać ekologiczne adaptacje “Ptasich plotek” i “Lokomotywy” Tuwima oraz baśni o czerwonym Kapturku oraz Jasiu i Małgosi. Od dwóch lat Teatr EKO Studio wraz ze swoim energetycznym partnerem, realizują własne scenariusze. Przebojem ubiegłego roku był “Wilk Witek”, a za kilka dni dzieci obejrzą “Gajowego Badurę”. Bajkę napisał i przeniósł na scenę Andrzej Czernik - znany z ról w serialach “Pierwsza miłość” i “Złotopolscy” oraz kreacji w filmach i na deskach teatrów dramatycznych.
Historia opowiada o aktualnym problemie czystego powietrza. Jej bohaterowie - zwierzaki, rozmawiają o tym z tytułowym gajowym Badurą, a w ich scenicznych przygodach pojawiają się tematy segregacji śmieci oraz złych zjawisk wynikających z ich spalania w domowym piecach, co m.in. wywołuje smog. Znacznie lepsze - dowodzi spektakl jest ciepło z elektrociepłowni, która nie tylko ogrzewa domy, ale również dostarcza prąd.


Podobnie jak spektakl opowiadający przygody “Wilka Witka” - bajka o gajowym Badurze łączy walory edukacyjne z przystępną formą, atrakcyjną i zrozumiałą dla najmłodszych. Widowiska, pokazywane są przedszkolakom w całej Polsce, wszędzie tam, gdzie dostawcą ciepła systemowego jest ECO S.A. Identycznie jak poprzednie spektakle - “Gajowy Badura” odwiedzi m.in. Tarnobrzeg, Malbork, Jelenią Górę, Kutno, Kluczbork, Strzelce Opolskie, Krapkowice i kilka mniejszych miejscowości.


– Spektakle pokazujemy we wszystkich przedszkolach w Polsce, które ogrzewa nasza firma - mówi prezes ECO S.A Wiesław Chmielowicz, dzieląc się ciepłem w nieco innym wymiarze.  To naprawdę udana forma wpółpracy z klientami - obecnymi i przyszłymi, bo dzieci doskonale pojmują zjawiska troski o otaczający je świat.


Anna Pastuszko - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 28 w Opolu, której podopieczni wezmą udział w premierze,  potwierdza: – Dzieci mają imponującą wyobraźnię, a przedstawienia adresowane do nich, które potrafią je rozśmieszyć, wzruszyć i zaciekawić nowymi zjawiskami - są świetnym pomysłem edukacyjnym. To dobra inwestycja w przyszłość.

Źródło i fot.: ECO

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ