Partner serwisu
14 kwietnia 2016

Wiceminister Piotrowski o wyzwaniach stojących przed polską energetyką

Kategoria: Aktualności

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii podkreślił, że Polska energetyka staje przed poważnymi wyzwaniami wynikającymi zarówno z uwarunkowań europejskich, jak i krajowych. Wśród najistotniejszych wymienił m.in konieczność modernizacji sektora energetycznego związaną z zaostrzeniem standardów emisyjnych dla zanieczyszczeń innych niż dwutlenek węgla, zakończenie procesu budowy rynku wewnętrznego energii oraz zobowiązania związane z wdrożeniem pakietu klimatyczno-energetycznego i unijnej polityki środowiskowej.

 

Wiceminister Piotrowski o wyzwaniach stojących przed polską energetyką

Zmiany zachodzące na rynku energii, analiza nowych trendów oraz modeli biznesowych w tym obszarze, w kontekście procesów społecznych i gospodarczych to główne tematy odbywającej się w dniach 13-14 kwietnia 2016 r. XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER. W inauguracji wydarzenia 13 kwietnia 2016 r. udział wziął wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Wiceminister Piotrowski podkreślił, że wyzwania te będą w najbliższych latach wymagać inwestycji w sektorze energetycznym. – Potrzebne są inwestycje w nowe bloki energetyczne, OZE oraz rozbudowę i modernizację nie tylko infrastruktury przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej, ale również sieci dystrybucyjnych ciepła dla konsumentów – powiedział. Zaznaczył, że działanie te muszą brać pod uwagę potrzeby konsumentów oraz skutki gospodarcze i społeczne. - Poszukując efektywnych źródeł energii musimy również brać pod uwagę ich ekonomiczną i inwestycyjną opłacalność – ocenił.

W zorganizowanym w ramach konferencji panelu pn. „Innowacje i nowe technologie w sektorze energii” udział wziął także podsekretarz stanu w ME Michał Kurtyka.

Źródło i fot.: ME

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ