Partner serwisu
21 kwietnia 2016

Wiceminister o przyszłości czystych technologii węglowych w Polsce

Kategoria: Aktualności

Możliwości wykorzystania węgla w efektywny gospodarczo i energetycznie sposób oraz perspektywy rozwoju czystych technologii węglowych w Polsce i na świecie to główne tematy odbywającej się w Warszawie konferencji World Clean Coal Conference. W inauguracji wydarzenia 20 kwietnia 2016 r. udział wziął podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka. 

Wiceminister o przyszłości czystych technologii węglowych w Polsce

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że Polska ma szansę na odegranie roli europejskiego lidera w zakresie czystych technologii węglowych. – Ich umiejętne wykorzystanie pozwoli m.in. na zachowanie wysokiego stopnia bezpieczeństwa energetycznego opartego na krajowych zasobach paliw - powiedział. Dodał, że wpłynie to również na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do środowiska.

Wiceszef resortu energii zaznaczył, że rozwój tego obszaru będzie wymagał współpracy wszystkich zainteresowanych stron. - To czy Polska wykorzysta szansę na umocnienie pozycji czystych technologii węglowych na rynku europejskim w dużej mierze zależy od wykorzystania potencjału współpracy sektorów nauki i przemysłu – ocenił. Podkreślił, że ma to również istotne znacznie dla utrzymania wzrostu gospodarczego Polski i rozbudowy nowoczesnej infrastruktury energetycznej w kraju.

Źródło i fot.: ME

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ