Partner serwisu
22 kwietnia 2016

Energia ludzi

Kategoria: Aktualności

W Pałacu Prezydenckim, po raz ósmy, uhonorowano laureatów konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, organizowanego przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” pod patronatem Pezydenta RP.

Energia ludzi

Kandydatów do certyfikatu co roku zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”, promując pracodawców wyróżniających się w przestrzeganiu prawa pracy - zwłaszcza stabilności zatrudnienia. Cenione jest też poszanowanie przepisów bhp oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. W wypadku powodzenia w konkursie - certyfikatem można posługiwać się przez trzy lata. W dwudziestce tegorocznych laureatów znalazły się aż dwie firmy energetyczne, w tym Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

– Uznaliśmy, że złożenie wniosku w Komisji Krajowej będzie najlepszą okazją do tego, aby pokazać, że ECO to firma, w której pracownicy są podmiotem, a nie przedmiotem – mówi szef zakładowej “Solidarności” Jan Poczajewiec. To nie jest certyfikat łatwy do zdobycia, ale związkowcy jednogłośnie uznali, że nasza spółka na niego zasługuje.

– Od lat prowadzimy konsekwentną politykę personalną, nastawioną na podnoszenie kwalifikacji pracowników i angażowania ich w najważniejsze sprawy firmy – dodaje prezes ECO SA Wiesław Chmielowicz. Od lat też obserwujemy tego efekty w postaci wzrostu efektywności, troski pracowników o wynik i autentycznego dialogu, jaki trwa w ECO pomiędzy załogą a kadrą zarządzającą. Dzieje się tak m.in. dzięki otwartej komunikacji wewnętrznej, jak i współpracy wymiernej chociażby w fakcie, że pracownicy mają duży wpływ na decyzje podejmowane przez Zarząd Spółki.

Źródło i fot.: ECO

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ