Partner serwisu
23 czerwca 2016

Sukces wolontariuszy PGE w ogólnopolskim konkursie „Barwy wolontariatu”

Kategoria: Z życia branży

Zespół wolontariuszy, który od trzech lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku, otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Barwy wolontariatu”.

Sukces wolontariuszy PGE w ogólnopolskim konkursie „Barwy wolontariatu”

Pracownicy KWB Bełchatów: Andrzej Broszkiewicz, Krzysztof Modliński i Mariusz Rek od 2014 roku w ramach wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” wspierają radomszczański MOPS. Do tej pory wyremontowali już dwie świetlice środowiskowe, właśnie szykują się do remontu kolejnej placówki. Dzięki ich pracy w Radomsku powstają piękne i funkcjonalne miejsca, w których dzieci i młodzież mogą spędzać czas, odrabiać lekcje oraz rozwijać swoje zainteresowania. Podopieczni świetlic zmagają się zazwyczaj z wieloma problemami, m.in. brakiem pewności siebie, i niską samooceną, dlatego wspólne zajęcia grupowe i terapeutyczne są bardzo ważne dla ich rozwoju.

Konkurs  „Barwy wolontariatu” organizowany jest od 2001 roku przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. Jego celem jest pokazanie różnorodności działań społecznych i aktywności wolontariuszy, a także promowanie działalności prospołecznej. Wolontariusze PGE są jedynym wyróżnionym zespołem wolontariatu pracowniczego w tej edycji konkursu.

Źródło i fot.: PGE GiEK

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ