Partner serwisu
16 listopada 2016

Rozwiązania BASF dla energetyki wiatrowej spełniają zaostrzone wytyczne emisji w Chinach

Kategoria: Aktualności

Kompleksowa gama produktów dedykowanych energetyce wiatrowej oferowana przez BASF Coatings spełnia już mające wejść w życie do 2022 roku w Pekinie dopuszczalne wartości progowe dla powłok przemysłowych.

 

Rozwiązania BASF dla energetyki wiatrowej spełniają zaostrzone wytyczne emisji w Chinach

W celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w stolicy Chin, Municipal Bureau of Environmental Protection w Pekinie przyjęło dokument programowy zakładający dwustopniowe obniżenie poziomów emisji, a także utrzymanie i naprawę turbin wiatrowych i innych struktur. Zgodnie z tym rozporządzeniem wartości progowe ważne do końca 2016 roku zostaną zaostrzone ponownie w 2017 roku.

BASF koncentruje się na recepturach energooszczędnych i zasobooszczędnych, zarówno pod kątem produkcji, jak i zastosowania swoich rozwiązań. Powłoki dla turbin wiatrowych opracowane i sprzedawane pod marką RELEST® charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i elastycznością, a tym samym gwarantują długotrwałą ochronę przed wpływem ekstremalnych warunków atmosferycznych. Szczególnie odporne na takie warunki, np. na wiatr, grad i deszcz muszą być powierzchnie łopaty wirnika turbiny wiatrowej. W tym celu firma BASF opracowała specjalny system powlekania obejmujący żelkot, szpachlówkę, ochronę krawędzi i lakier nawierzchniowy. Konsekwentnie stosowane dwuskładnikowe związki poliuretanowe stanowią wyjątkowo ekologiczną alternatywę dla produktów rozcieńczalnikowych, a tym samym są zgodne z aktualnymi wytycznymi odnośnie  lotnych związków organicznych, włącznie z zaostrzonymi wartościami progowymi w Pekinie.

Źródło: infromacja prasowa

Fot. ilustracyjne: 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ