Partner serwisu
20 lutego 2017

Veolia na konferencji poświęconej ochronie środowiska

Kategoria: XII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

Czy wdrażane rozwiązania, nowoczesne inwestycje i przestrzeganie europejskich norm prawnych przyczynią się do ochrony środowiska i powstrzymania zmian klimatycznych? Tę i wiele innych kwestii poruszą uczestniczy XII Konferencji Ochrony Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie. Wydarzenie, na którym Veolię reprezentować będzie Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych, odbywa się 20 lutego w Katowicach.

Veolia na konferencji poświęconej ochronie środowiska

Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie od lat przyciąga przedstawicieli rządu, firm
i przedsiębiorstw działających na polskim i europejskim rynku, a także specjalistów i analityków. Podczas dwóch dni debat uczestnicy poruszą kwestie związane z nowymi inwestycjami, modernizacją rozwiązań już istniejących, zmianami legislacyjnymi i ochroną środowiska w kontekście rynku energii elektrycznej i ciepłownictwa.

W trakcie debaty „Czas na… pomysły na węgiel” prelegenci porozmawiają na temat przyszłości polskiego przemysłu wydobywczego i ekologii, alternatywy dla węgla, nowych technologii – w tym dla elektrowni
i elektrociepłowni – oraz bezodpadowej energetyki węglowej. Veolię, która jest partnerem konferencji, reprezentować będzie Małgorzata Mika-Bryska - dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych. Pozostałymi uczestnikami debaty będą: Herbert L. Gabryś – Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej, Bogusław Regulski – wiceprezes zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Wiesław Różacki – dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems oraz Agnieszka Wasilewska-Semail – prezes zarządu RAFAKO.

– Veolia od wielu lat wdraża nowoczesne, przyjazne środowisku technologie związane z węglem. Nasze sieci są zasilane z opalanych węglem źródeł kogeneracyjnych, które są w stanie efektywnie produkować ciepło i energię elektryczną. To pokazuje, że węgiel dalej ma przyszłość, chociaż wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań – mówi Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych, Veolia Energia Polska. – Ochrona i odnawianie zasobów świata należą do najważniejszych wartości grupy Veolia. Dzięki naszym technologiom jesteśmy w stanie zagospodarować uboczne produkty spalania węgla, które w Poznaniu przetwarzamy na dodatki do betonu, cementu czy materiał do ziemnych prac budowalnych. To maksymalnie pełne wykorzystanie paliwa i praktyczna realizacja idei gospodarki o obiegu zamkniętym, odbywające się z pożytkiem dla środowiska – dodaje.

XII Konferencja Ochrony Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie odbywa się w Katowicach od 20 do 21 lutego 2017r. Organizatorem wydarzenia jest BMP, wydawca magazynu „Energetyka Cieplna i Zawodowa” i portalu kierunekenergetyka.pl.

Źródło i fot.: Veolia

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ