Partner serwisu
11 maja 2017

Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zaoszczędzić miliony używając odpowiednich środków smarnych

Kategoria: Z życia branży

Eksperci Działu Środków Smarnych Shell oraz niemal 150 przedstawicieli branży przemysłowej z całej Europy spotkało się w Centrum Technologicznym Shell w Amsterdamie, aby omówić, jak wybór i stosowanie odpowiednich środków smarnych może obniżyć całkowite koszty posiadania, które ponoszą przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zaoszczędzić miliony używając odpowiednich środków smarnych

Jednym z wielu tematów, które zostały poruszone w trakcie Forum Technologicznego
Shell, były wyniki globalnej ankiety przeprowadzonej przez Shell. Potwierdziły one jak istotny jest dobór właściwych produktów i usług w uzyskiwaniu przez przedsiębiorstwa przemysłowe przewagi konkurencyjnej.

Dział Środków Smarnych Shell przeprowadził globalne badanie, którego celem była ocena tego, jak klienci traktują zagadnienie całkowitego kosztu posiadania. Wyniki pokazały, że wielu konsumentów zdecydowanie nie docenia potencjalnego wpływu doboru odpowiednich środków smarnych oraz efektywnego programu zarządzania nimi na koszty operacyjne przedsiębiorstwa. Brak świadomości rzeczywistego wpływu oznacza, że wiele firm nie wykorzystuje potencjalnych oszczędności i ogranicza możliwość poprawy swojej konkurencyjności. Zmiana tego nastawienia jest niezmiernie istotna w obecnym środowisku biznesowym i stanie się jeszcze ważniejsza w obliczu rozwoju nowych technologii i modeli biznesowych związanych z Przemysłem 4.0 – powiedział Roger Moulding, Wiceprezes firmy Shell ds. Globalnego Marketingu oraz Sprzedaży Środków Smarnych w Europie.

W badaniu Shell wzięły udział osoby odpowiedzialne lub wpływające na zakup środków smarnych dla przedsiębiorstw na ośmiu kluczowych rynkach w Europie. Aż 60% osób przyznało, że błędy związane z doborem niewłaściwych produktów smarnych były przyczyną nieplanowanych przestojów. Kolejne 63% biorących udział w badaniu stwierdziło, że prowadzi wystarczające szkolenia swojego personelu w zakresie środków smarnych. Według 51% stosowanie produktów wyższej jakości nie wpłynie na obniżenie kosztów utrzymania.

Podczas Forum Technologicznego eksperci z Działu Środków Smarnych Shell zaprezentowali wyniki współpracy z klientami z branży przemysłowej. W ciągu zaledwie ostatnich pięciu lat pomogli swoim klientom zaoszczędzić 139 milionów USD.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ