Partner serwisu
11 maja 2017

Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zaoszczędzić miliony używając odpowiednich środków smarnych

Kategoria: Z życia branży

Było to możliwe dzięki wiedzy ponad 300 specjalistów, którzy wspierali przedsiębiorstwa przemysłowe w optymalizacji stosowania środków smarnych. Ich rola polega na przeprowadzaniu audytów w zakładach klientów oraz dzieleniu się doświadczeniem dotyczącym zarządzania środkami smarnymi – tak, aby klienci nie tylko dysponowali odpowiednimi środkami smarnymi, ale także wdrażali działania pozwalające na maksymalizację korzyści.

Gdy przedsiębiorstwa przemysłowe są pod ciągłą presją związaną z obniżaniem wydatków związanych z utrzymaniem, środki smarne są często pierwszym obszarem, w którym szukają oszczędności. Stosowanie środka smarnego gorszej jakości nie zawsze powoduje natychmiastową awarię urządzenia, ale należy pamiętać, że może przekładać się na wyższe koszty jego utrzymania. Te rosnące wydatki mogą być dużo wyższe niż oszczędności wynikające ze stosowania taniego smaru – powiedział dr Richard Tucker, Dyrektor Generalny Shell ds. Technologii B2B.

Dzięki bliskiej współpracy z klientami z branży przemysłowej - udzielaniu im pomocy w doskonaleniu ich działalności i uzyskiwaniu oszczędności - Shell dowiódł, że wybór odpowiednich środków smarnych i przemyślane zarządzanie nimi obniża wydatki związane z utrzymaniem parku maszynowego. Oszczędności, które Shell pomógł uzyskać różnym klientom na całym świecie wskazują na potencjał redukcji całkowitych kosztów posiadania i wzrost produktywności dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów smarnych.

Współpraca ekspertów Shell z przedsiębiorstwami przemysłowymi w zakresie technologii i projektowania pozwala na opracowywanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań oraz usług związanych z zarządzaniem środkami smarnymi. Partnerstwo Techniczne z wiodącymi producentami urządzeń (EOM) pomaga w optymalizacji smarów płynnych i stałych do potrzeb najnowszych technologii wykorzystywanych w nowoczesnych maszynach i sprzęcie przemysłowym.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ