Partner serwisu
06 lipca 2017

Trump: Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom w zdywersyfikowaniu dostawców energii

Kategoria: Z życia branży

Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom europejskim w zdywersyfikowaniu dostawców energii - powiedział w czwartek prezydent USA Donald Trump.

Mocno popieramy inicjatywę Trójmorza - dodał Trump.

Trump: Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom w zdywersyfikowaniu dostawców energii

Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom europejskim w zdywersyfikowaniu dostawców energii, abyście nigdy nie musieli być trzymani jak zakładnicy, uzależnieni od jednego tylko dostawcy, który był monopolistą - oświadczył Trump na współnej z prezydentem Andrzejem Dudą konferencji prasowej. Cieszę się, że w ubiegłym miesiącu pierwsza dostawa amerykańskiego gazu ziemnego skroplonego przybyła do Polski - powiedział Trump, dodając, że "być może troszkę podniesiemy cenę".

Zapowiedział starania o to, by stosunki gospodarcze polsko-amerykańskie stały się jeszcze mocniejsze "poprzez związki handlowe, które są zrównoważone i wzajemne".

USA robiły bardzo złe na przestrzeni historii umowy handlowe, ale to się zmieni - dodał Trump.

Podkreślił, że przyjaźń między Polską i USA sięga amerykańskiej wojny o niepodległość.

Cieszę się, że dziś będę mógł powiedzieć więcej o tych trwałych więzach wiary i wolności podczas mojego przemówienia do całego narodu polskiego, już niedługo - powiedział Trump, nawiązując do przemówienia, które ma wygłosić na pl. Krasińskich o godz.13. Zdaje się, że ma się na to przemówienie stawić duży tłum - dodał.

 

Źródło: PAP

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ