Partner serwisu
18 września 2017

Envirotech: Jak zmiany w Prawie wodnym wpływają na inwestycje?

Kategoria: Aktualności

Podpisana niedawno przez Prezydenta RP nowelizacja Prawa wodnego jest tematem wielu debat. Zmiany wpłynęły również na działania wielu przedsiębiorstw, w tym także firmy Envirotech, o czym informuje dyrektor ds. kontraktów z zakresu gospodarki wodnej Remigiusz Dąbek.

Envirotech: Jak zmiany w Prawie wodnym wpływają na inwestycje?

Na nasze działania biznesowe wpłynie zmiana Prawa wodnego dotycząca podniesienia stawek opłat za wodę oraz rozszerzenia kategorii odpłatnych usług wodnych, bowiem spowoduje ona, że wiele firm, naszych potencjalnych klientów, będzie poszukiwać oszczędności w gospodarce zasobami wody, co z kolei powinno przełożyć się na inwestycje w technologie zmniejszające jej zużycie. Aspekt ten będzie dotyczył przedsiębiorców reprezentujących szereg gałęzi przemysłu, przede wszystkim jednak sektora spożywczego, energetyki i rolnictwa. Jeżeli zatem potencjalni inwestorzy będą poszukiwać nowatorskich rozwiązań, które pozwolą im jeszcze efektywniej gospodarować wodą, to właśnie my jesteśmy w stanie im to zapewnić – wyjaśnia Remigiusz Dąbek, dyrektor ds. kontraktów Envirotech.

Przede wszystkim mówimy o technologiach, które umożliwiają zamykanie obiegów wodnych, zawracanie części wody bądź ścieków i ich ponowne wykorzystywanie, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych komponentów dostępnych u naszych dostawców. Dobrym przykładem są ciągle rozwijające się instalacje membranowe stosowane zarówno w uzdatnianiu wody, jak i oczyszczaniu ścieków, które możemy zaprojektować w taki sposób, aby stopień odzysku wyprodukowanej wody czystej do ścieków był bliski 90% dla procesów odwróconej osmozy oraz 96% i wyższy dla innych technik membranowych. Z drugiej strony widzimy, że u wielu naszych klientów wystarczy przeprowadzić niewielką zmianę funkcjonujących instalacji, aby uzyskać znaczące efekty w tym zakresie. Oczywiście, aby zaprojektować i wdrożyć takie rozwiązania, należy dysponować odpowiednią wiedzą z zakresu wielu technologii oraz instalacji akpia, którą my, z uwagi na nasze blisko trzydziestoletnie doświadczenie, posiadamy – dodaje.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portali branżowych BMP

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ