Partner serwisu
09 kwietnia 2018

ECO i Uniwersytet Opolski wspólnie podnoszą kompetencje zawodowe studentów

Kategoria: Aktualności

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA (ECO) nawiązała długofalową współpracę z Uniwersytetem Opolskim w ramach projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Opolskiego”. Celem współpracy jest podnoszenie kompetencji zawodowych studentów poprzez kompleksowy program praktyk, podczas których studenci różnych kierunków Uniwersytetu zmierzą się z realnymi zadaniami realizowanymi w przedsiębiorstwie.

ECO i Uniwersytet Opolski wspólnie podnoszą kompetencje zawodowe studentów

Program składa się z dwóch modułów. Moduł pierwszy obejmuje 48 godzin pracy, podczas których 3-8-osobowe grupy studentów będą rozwiązywać faktyczny problem istniejący w przedsiębiorstwie (tzw. case study). Każdorazowo zadanie będzie przygotowane przez fachowców z ECO a jego prawidłowa i rzetelna realizacja przebiegać będzie pod okiem pracowników uczelni.

Moduł drugi obejmuje łącznie 40 godzin pracy na 5 różnych stanowiskach. Każdy z uczestników będzie mógł poznać i samodzielnie wykonywać pracę, którą na co dzień wykonują pracownicy firmy. Zajęcia zostaną przygotowane i przeprowadzone przez specjalistów ECO zajmujących się danym obszarem merytorycznym.

Już w kwietniu praktyki w ECO rozpoczną dwie, ok. 6-osobowe grupy studentów kierunku Zarządzanie. Zajęcia odbędą się w dwóch spółkach należących do Grupy Kapitałowej ECO – ECO SA oraz ECO Logistyka, mieszczących się w Opolu przy ul. Harcerskiej 15.

Obecnie, do połowy kwietnia br. trwa konkurs, który wyłoni spośród pracowników ECO tych, którzy przeprowadzą zajęcia ze studentami. Przygotowywany jest również atrakcyjny program praktyk, który nie tylko odpowiadał będzie kierunkowi kształcenia i zainteresowaniom studentów, ale także pozwoli im nabyć konkretne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

W planach na przyszły rok akademicki jest również kontynuacja współpracy i organizacja kolejnych praktycznych szkoleń dla studentów z kierunków: Zarządzanie oraz Logistyka.

Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy tego typu projekt realizowany wspólnie przez obie jednostki. W ubiegłym roku zakończyła się realizacja programu pt. „Gotowi na rynek pracy!” w ramach, którego 31 studentów przepracowało w ECO blisko 100 godzin.

źródło: ecosa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ