Partner serwisu
16 lipca 2018

EDP Renewables z długoterminowym kontraktem na dostawę 45 MW energii wiatrowej w Grecji

Kategoria: Z życia branży

EDP Renewables, jeden z największych producentów energii wiatrowej, otrzymał długoterminowy kontrakt różnicy kursowej (eng. Contract for Difference, CfD), który ma zapewnić Grecji dostawę 45 MW energii wiatrowej.

EDP Renewables z długoterminowym kontraktem na dostawę 45 MW energii wiatrowej w Grecji

EDPR zdobyło kontrakt, pokonując liczną konkurencję w publicznym przetargu i w jego ramach dostarczy 45 MW zielonej energii, która będzie pochodzić z farmy wiatrowej Livadi w centralnej Grecji. Instalacja rozpocznie operowanie w 2020 roku.

To pierwsze działania firmy w Grecji, która będzie trzynastym, obsługiwanym przez EDPR rynkiem. Rozpoczęcie działalności w Grecji pomoże firmie osiągnąć wyznaczone cele związane ze wzrostem oraz rozszerzeniem zasięgu o kolejny rynek należący do Unii Europejskiej.

Grecja wyznaczyła sobie bardzo ambitne cele związane z odnawialnymi źródłami energii oraz wdrożyła spójną politykę płac, tym samym pozwalając zagranicznym dostawcom podjąć zobowiązanie wobec rynku, który oferuje przejrzyste warunki na współpracę długofalową.

Informacje o EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem produkcji energii. Mając stabilny rozwój, najwyższej jakości aktywa oraz wiodące na rynku zasoby operacyjne, EDPR przeszło ogromne zmiany w ostatnich latach i aktualnie jest obecne na trzynastu rynkach (Belgia, Brazylia, Kanada, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania I Stany Zjednoczone).

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec EDPR, to globalna firma z branży energii i lider w zakresie tworzenia wartości, innowacji i trwałych rozwiązań. EDPR figuruje w Indeksie Grupy Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones już od 10 lat.

Więcej informacji na stronie www.edpr.com

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ