Partner serwisu

Klucz Sukcesu dla prof. Lewandowskiego

Kategoria: XX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników to konferencja, która z roku na rok rośnie. W pierwszej edycji uczestniczyło 180 osób. W tym roku 600. Wśród naszych gości nie brakuje tych, na których pomoc liczyć mogliśmy i możemy zawsze. Do grupy tej należy prof. Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej, który w czasie Wieczoru Ciepłowniczego został uhonorowany Kluczem Sukcesu.

Klucz Sukcesu dla prof. Lewandowskiego

Profesor Janusz Lewandowski w czasie Wiosennych Spotkań Ciepłowników występował i występuje w charakterze prelegenta, moderatora, prowadzącego debatę lub zabierającego głos w dyskusji. Służy nam radą przy tworzeniu programów kolejnych edycji konferencji. – Przez 20 lat pełnił funkcję dyrektora Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej – mówił o wyróżnionym prof. Krzysztof Wojdyga, który jako student uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez prof. Lewandowskiego, a następnie miał okazję współpracować z nim przy różnego rodzaju opracowaniach energetycznych i ciepłowniczych.

W czasie uroczystego Wieczoru Ciepłowniczego podziękowania odebrali również przedstawiciele zakładów, które wielokrotnie pełniły rolę gospodarza honorowego czy partnera Wiosennych Spotkań Ciepłowników. Pamiątkowe statuetki otrzymali: prezes TAURON Ciepło Henryk Borczyk, prezes PEC Geotermia Podhalańska Czesław Ślimak i dyrektor ds. metod i narzędzi informatycznych w eksploatacji Dalkia Polska S.A. Maciej Jakiel.

Nie zapomnieliśmy też o osobie, którą określić można mianem „bywalca Wiosennych Spotkań Ciepłowników”. Regularnie w konferencji udział brał Jan Furtacz, prezes ZEC Wałcz. Za swoją wytrwałość nagrodzony został możliwością spędzenia weekendu wraz z osobą towarzyszącą w Hotelu Hyrny w Zakopanem, który od 2006 r. stał się stałym miejscem corocznych spotkań branży ciepłowniczej.

Prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski 

Politechnika Warszawska

Jest profesorem zwyczajnym na Politechnice Warszawskiej. W latach 1993-2012 był dyrektorem Instytutu Techniki Cieplnej na Wydziale MEiL. Obecnie jest dyrektorem Uczelnianego Centrum Badawczego Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Prezesem Zarządu Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.


Prowadzi działalność naukowo-techniczną związaną z modernizacją urządzeń energetycznych, wpływem energetyki na środowisko oraz programowaniem rozwoju sektora wytwarzania w energetyce. Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji oraz artykułów. Zrealizował ponad 100 praca naukowo-badawczych, głównie zlecanych przez przemysł. Jest współautorem 5 patentów oraz laureatem Nagrody SIEMENSA oraz Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Wypromował 11 doktorów. Jest członkiem Centralnej Komisji do Praw Stopni i Tytułów, wiceprzewodniczącym Komitetu Problemów Energetyki PAN, członkiem Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN.

Zobacz także:

Ciepłownicy spotkali się po raz 20…

OPEC Grudziądz zwycięzcą konkursu

WSC 2013 w obiektywie

WSC 2013: materiały do pobrania

zdjęcie grupowe

Relacja: XIX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników - Zakopane 2012

Relacja: XVIII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników – Zakopane 2011

Patronat honorowy: Partnerzy:

Partner merytoryczny

Patronat naukowy:

Politechnika Śląska

Instytut Techniki Cieplnej
Politechnika Warszawska

Patronat medialny: Organizator

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ