Partner serwisu
21 września 2018

50 lat Elektrowni Wodnej w Solinie

Kategoria: Z życia branży

Elektrownia Wodna w Solinie obchodzi wyjątkowy jubileusz. Już od 50 lat jest nieodłączną częścią bieszczadzkiego krajobrazu.

50 lat Elektrowni Wodnej w Solinie

W obchodach 50 rocznicy oddania do eksploatacji Elektrowni Wodnej w Solinie wziął udział wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

– Niektórzy twierdzą, że to wcale nie szlaki, nie ścieżki, nie przyroda, ale potężna zapora i spiętrzone przez nią wody Sanu, rozlane na ponad 2 tysiącach hektarów są największym magnesem ściągającymw Bieszczady. Ja myślę, że na niepowtarzalność Bieszczad składają się te wszystkie elementy. Niewątpliwie zapora w Solinie stworzyła miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych, trudnych do odnalezienia gdziekolwiek indziej w Polsce – powiedział wiceminister.  

Minister podkreślił, że zapora w Solinie to nie tylko walory przyrodnicze, ale także ważny element dla lokalnej gospodarki.  

– Śmiało można powiedzieć, że zapora w Solinie to koło zamachowe lokalnej gospodarki. Setki tysięcy turystów co roku korzysta z uroków Jeziora Solińskiego. Przez koronę zapory w miesiącach letnich przewija się dziennie do 10 tysięcy spacerowiczów. Turystyka daje chleb tysiącom osób w tym regionie. Sama elektrownia jest także ważnym pracodawcą w regionie – powiedział minister Hamryszczak.

Zapora w Solinie to także przykład odpowiedzialnej społecznie działalności biznesowej. Elektrownia prowadzona jest z troską o środowisko naturalne i rozwój lokalnych społeczności.

– Wierzę, że wspólne działania rządu, samorządu regionu, samorządów lokalnych oraz partnerów – takich jak PGE w Solinie – zapewnią konsekwentny  i zrównoważony rozwój Bieszczad – podsumował wiceminister Adam Hamryszczak.

źródło: miir.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ