Partner serwisu

Alstom i ERDF łączą siły

Kategoria: Aktualności

Alstom i ERDF podpisały umowę w zakresie  inteligentnych sieci elektroenergetycznych (smart grid). Partnerzy  będą  razem  wprowadzać  na rynek stworzone przez  Alstom  rozwiązania z zakresu oprogramowania do zarządzania siecią, dostosowane do konkretnych potrzeb wraz z ERDF.

Alstom i ERDF łączą siły

Umowa obejmuje  oprogramowanie do zarządzania technicznego rozproszonymi zasobami energii. We Francji ERDF i Alstom będą wprowadzać to oprogramowanie na rynek w wersji skonfigurowanej stosownie do potrzeb  zarządzania  siecią elektroenergetyczną  ERDF.  Umowa  przewiduje także wspólne opracowywanie nowych produktów, głównie z zakresu oprogramowania, wykonywanych w ramach kontraktów badawczych. Umowa została zawarta na okres 5 lat.

Wprowadzenie  inteligentnych  sieci elektroenergetycznych z technologią cyfrową zmieniło sposób działania producentów i integratorów sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz operatorów tych sieci. Bazując na doświadczeniu płynącym ze współpracy w ramach projektów Sieci Nicejskiej, Inteligentnej Sieci  Vendée  i Sieci  Issy,  Alstom  i  ERDF  łączą teraz swoje umiejętności i wiedzę specjalistyczną na potrzeby tworzenia nowych systemów na rzecz klientów.

– Dzięki swoim 33 pionierskim modelom inteligentnej sieci rozmieszczonym na całym świecie Alstom osiągnął wiodącą  pozycję w dziedzinie techniki,  zwłaszcza w dziedzinie oprogramowania do zarządzania  rozproszonymi zasobami energii – stwierdził  Grégroire Poux-Guillaume,  Prezes  Alstom Grid.  – Wykorzystując  na rzecz nowych klientów  doświadczenie  uzyskane  ze współpracy z naszym długoletnim francuskim klientem,  ERDF, robimy kolejny krok w kierunku umocnienia naszego przywództwa – dodał.

Michèle Bellon,  prezes zarządu  ERDF,  dodał:  – Aby dostosować się do zmian  w sektorze energetycznym  i oferować najwyższej jakości obsługę  35 milionom swoich klientów,  spółka  ERDF postawiła w centrum swojej polityki korporacyjnej innowacyjność. W związku z zaangażowaniem w ok. piętnaście projektów badawczych w dziedzinie inteligentnych sieci,  spółka ma zapewnione wsparcie ze strony partnerów  z  branży,  takich jak Alstom, którzy  dysponują  najnowocześniejszą technologią  przemysłową.


Źródło: Alstom

fot.: www.sxc.hu

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ