Partner serwisu
18 marca 2019

Nissan LEAF - ponad 400 000 sprzedanych sztuk

Kategoria: Aktualności

Nissan poinformował, że sprzedał już łącznie ponad 400 000 egzemplarzy elektrycznego modelu LEAF. Liczba uwzględnia obie generacje pojazdu. Debiut Nissana LEAF miał miejsce w 2010 r i był to jeden z pierwszych produkowanych na skalę masową w pełni elektrcznych samochodów.

Nissan LEAF - ponad 400 000 sprzedanych sztuk

Osiągnięcie i przekroczenie progu 400 000 egzemplarzy dobitnie świadczy o tym, że klienci cenią Nissana LEAF za emocje, niezawodność i opcje komunikacji, jakie oferuje. LEAF pozostaje wizytówką Nissan Intelligent Mobility, czyli naszej strategii wprowadzania coraz liczniejszej grupy ludzi w lepszy świat -powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu i globalny dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i samochodów elektrycznych Nissana.

W ubiegłym roku LEAF był najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie (również w Polsce), oraz najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym we wszystkich segmentach w Norwegii. Jak informuje producent, właściciele Nissanów LEAF na całym świecie przejechali łącznie ponad 10 miliardów kilometrów. Zeroemisyjne samochody pozwoliły na zaoszczędzenie 3,8 miliona baryłek ropy naftowej rocznie.

Nissan LEAF jest dostępny na ponad 50 rynkach świata. W pierwszej połowie bieżącego roku zostanie wprowadzony na sześć nowych rynków w Ameryce Łacińskiej, a do końca roku pojawi się na siedmiu rynkach w Azji i Oceanii. Pojazd jest produkowany w trzech fabrykach: w Oppamie (Japonia), Sunderlandzie (Anglia) i Smyrnie (Tennessee, USA).

źródło: informacja prasowa, orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ