Partner serwisu
26 marca 2019

Na Poznań Motor Show odbędzie się polska premiera modelu Kia e-Niro

Kategoria: Aktualności

Podczas Motor Show 2019 w Poznaniu odbędzie się polska premiera całkowicie elektrycznego modelu Kia e-Niro.

Na Poznań Motor Show odbędzie się polska premiera modelu Kia e-Niro

Samochód został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 64 kWh. Wg homologacji WLTP w cyklu mieszanym zapewnia on zasięg ponad 455 kilometrów na jednym ładowaniu. W cyklu miejskim e-Niro może przejechać do 615 km (WLTP). W ofercie znajdzie się również e-Niro z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności wynoszącej 39,2 kWh, który w cyklu mieszanym wg normy WLTP zapewnia zasięg do 289 kilometrów na jednym ładowaniu.

Model z bateriami 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM i momencie obrotowym 395 Nm. Pojazd w tej odmianie przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy.

Zeroemisyjne e-Niro dołącza do wersji hybrydowej i hybrydy typu plug-in. Od 2016 r. sprzedano ponad ćwierć miliona egzemplarzy obu odmian na całym świecie. Ceny i specyfikacje Kii e-Niro mają być ogłoszone w drugiej połowie tego roku, natomiast w polskich salonach samochód pojawi się w pierwszym kwartale 2020 r.

Na ekspozycji koreańskiego producenta na Poznań Motor Show zostaną zaprezentowane także m.in. modele Niro HEV, Niro PHEV oraz Optima kombi PHEV.

Poznań Motor Show 2019 będzie miał miejsce w dniach od 28 do 31 marca w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14. Podczas targów odbędzie się poświęcony elektromobilności kongres MOVE Mobility & Vehicles 2019 , którego współorganizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali liderzy branży, utytułowani eksperci i praktycy, przedstawiciele świata nauki oraz administracji.

źródło: informacja prasowa, orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ