Partner serwisu
09 kwietnia 2019

PGE Energia Odnawialna wspiera akcję „Od przedszkolaka do inżyniera”

Kategoria: Aktualności

Ponad 230 dzieci z opolskich przedszkoli i szkół podstawowych uczestniczyło w kolejnej edycji akcji „Od przedszkolaka do inżyniera”. Jej celem jest zainteresowanie młodych ludzi fascynującym światem nauki. Patronat nad wydarzeniem objęła PGE Energia Odnawialna.

PGE Energia Odnawialna wspiera akcję „Od przedszkolaka do inżyniera”

W ramach przedsięwzięcia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przygotowano 20 stanowisk poświęconych różnym dziedzinom nauki. Dzieci mogły poznać tajniki m.in. fizyki, robotyki i automatyki, jak również odwiedzić mobilną pracownię odnawialnych źródeł energii.

Akcja „Od przedszkolaka do inżyniera” była częścią większego projektu pod nazwą „Opolska Liga Robotów”. W ramach tego przedsięwzięcia blisko 140 młodych fanów robotyki rywalizowało w dwóch konkurencjach: Lego Sumo (walki robotów) i Lego Line Follower (dyscyplina, gdzie robot musi pokonać planszę, poruszając się wzdłuż czarnej linii). Organizatorem obu wydarzeń jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Opolska placówka to jedna z sześciu szkół, z którymi współpracuje PGE Energia Odnawialna. W ramach patronatu spółka wyposażyła je w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny związany z energetyka odnawialną. Nowe pracownie OZE otwarto w Radomiu, Gorlicach, Wejherowie, Siedlcach i Zgorzelcu.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ