Partner serwisu
03 kwietnia 2020

SpeedUp Energy Innovation zainwestował w twórców DevSkillera

Kategoria: Aktualności

Twórcy firmy DevSkiller, która oferuje rozwiązania wspierające rekrutację i zarządzanie pracownikami w sektorze IT pozyskali inwestora. Fundusz SpeedUp Energy Innovation zainwestował blisko 5 milionów złotych w dalszą ekspansję spółki na rynkach zagranicznych oraz rozwój kolejnych narzędzi uzupełniających ofertę spółki. Dzięki temu DevSkiller będzie całościowo wspierać budowanie zespołów począwszy od rekrutacji, poprzez okresowe ewaluacje i planowanie ścieżek kariery, a kończąc na rozwoju pracowników w sektorze IT (i nie tylko).

SpeedUp Energy Innovation zainwestował w twórców DevSkillera

DevSkiller to działająca od 2013 roku firma, której głównym produktem do tej pory był DevSkiller Talent Score - platforma do automatycznej weryfikacji umiejętności z obszaru IT. Istnieją trzy podstawowe elementy, którymi DevSkiller wyróżnia się na tle dostawców podobnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest autorska metodyka RealLifeTesting™, która sprawia, że testy są obiektywne i zbliżone do realnych wyzwań codziennej pracy. Po drugie, DevSkiller aktywnie pracuje nad zapewnieniem kompleksowych narzędzi budowania relacji z pracownikami - od zatrudniania po rozwój talentów z sektora IT. Tak, aby klienci mogli zarządzać całym cyklem życia talentów za pomocą jednego systemu pozyskiwania, selekcji, przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych, zatrudniania i rozwoju pracowników. Ostatnim elementem jest dbałość o ludzi. DevSkiller to nie tylko weryfikacja umiejętności pisania kodu - chodzi o rozwiązywanie problemów i stosowanie zdobytego doświadczenia w celu rozwiązywania zagadnień biznesowych. Zarówno dla doświadczenia kandydatów, jak i dla pracodawców, których biznesowy sukces i zdolność budowania przewagi konkurencyjnej zależy w dużej mierze od umiejętności pracowników działów IT.

Spółka w 2013 roku rozpoczęła działalność jako software-house, jednocześnie rozpoczynając prace nad pierwszym produktem, który został wydany w 2016 roku. Rok później pozyskała wsparcie anioła biznesu - który zainwestował w spółkę blisko 2 miliony złotych. Wówczas inwestycja została przeznaczona na rozwój technologii i testowanie kanałów sprzedaży. 

– Zaczęliśmy od stworzenia DevSkiller Talent Score, który jest platformą oceny umiejętności technicznych bazującą na RealLifeTesting™ - mówi Jakub Kubryński, CEO DevSkiller. – Rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową, aby stać się pierwszym punktem kompleksowej obsługi zatrudniania i rozwijania talentów za pomocą jednego systemu pozyskiwania, ewaluacji, rozmów rekrutacyjnych i rozwoju kompetencji przez cały cykl życia pracownika – dodaje.  

– W 2020 roku w ramach kolejnej rundy zespół pozyskał blisko 5 milionów złotych od należącego go SpeedUp Group, funduszu SpeedUp Energy Innovation. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą  ekspansję. - Rynek DevSkillera rośnie dziś w tempie wykładniczym. Dzieje się tak dlatego, że w miarę postępu rewolucji cyfrowej każda firma musi stać się firmą technologiczną. Nawet najbardziej “tradycyjna”. W związku z tym praktycznie każde przedsiębiorstwo na świecie musi wykształcić u siebie zdolności testowania i rozwoju programistów. Jeżeli dodamy do tego, jak wiele osiągnął DevSkiller do dzisiaj z bardzo niewielkim - jak na skalę wyzwania - finansowaniem, to muszę przyznać, że dawno nie mieliśmy tak łatwej, oczywistej decyzji inwestycyjnej do podjęcia. Nie mogę się doczekać kolejnych etapów rozwoju tej spółki i jestem dumny, że będziemy w nich założycielom spółki  towarzyszyć – mówi Bartłomiej Gola, Partner Zarządzający SpeedUp Energy Innovation.

Poza platformą DevSkiller Talent Score spółka oferuje również narzędzie, które ma na celu umożliwienie prostej diagnozy i mapowania stanu kompetencji poszczególnych pracowników w organizacjach. Jest to platforma zarządcza, z której korzystać będą mogli managerowie działów oraz całych organizacji. Rozwiązanie jest obecnie testowane z klientami.

Rozwiązania tworzone przez spółkę oferowane są klientom w modelu Software as a Service. Firma aktualnie ma ponad 250 klientów z 59 krajów, takich, jak m. in.: USA, Wielka Brytania, Polska, Kanada, Holandia, Francja, Australia, Szwecja czy Chiny. Z rozwiązań oferowanych przez DevSkiller korzystają między innymi PayPal, Cisco, ING, Deloitte, EY czy Allegro. W najbliższym czasie, poza uzupełnieniem oferty produktowej zespół będzie koncentrować się na dalszej ekspansji, między innymi do krajów skandynawskich.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ