Partner serwisu
03 kwietnia 2020

Najlepsze rozwiązania w konkursie Eesti Energia „Idea Hub - The Pitch”

Kategoria: Z życia branży

Idea Hub - The Pitch to międzynarodowy konkurs organizowany przez Eesti Energia. W ostatniej edycji zwyciężył Sander Vahtras, autor projektu MultiFuse - inteligentnego, zdalnie sterowanego głównego bezpiecznika, który pozwala zwiększyć sprzedaż energii i optymalnie obciążać sieć.

Najlepsze rozwiązania w konkursie Eesti Energia „Idea Hub - The Pitch”

Jak wyjaśnił autor zwycięskiego projektu, Sander Vahtras - MultiFuse pozwala sprzedawać więcej energii bez zwiększania przepustowości istniejącej sieci i optymalnie ją obciążać. Jestem bardzo zadowolony z wygranej i trochę nią zaskoczony. Wspólnie z Eesti Energia uda nam się znaleźć sposób na wprowadzenie zmian nie tylko w Estonii, ale też na całym świecie.

Drugie miejsce w konkursie zajęła inteligentna aplikacja „Elektrilevi Storm”, która zapewnia operatorowi systemu przesyłowego możliwość przekazywania klientom szybko i precyzyjnie pełniejszych informacji o awariach zasilania. Trzecie miejsce zajął pomysł na akcesorium, które zmienia ramę okna w system ogrzewania i wentylacji.

Według Hando Suttera, prezesa zarządu Eesti Energia, jury szybko wyłoniło zwycięzcę, ponieważ zaprojektowane przez niego rozwiązanie spełnia trzy kluczowe warunki konkursu: jest innowacyjne, zgodne ze strategią firmy i skalowalne, czyli może pomóc zmienić świat.

– Sieć elektroenergetyczna stoi przed poważnymi wyzwaniami na całym świecie - rosnąca popularność pojazdów elektrycznych, urządzeń grzewczych i innych dużych odbiorców energii wymaga zastosowania inteligentnych rozwiązań służących do zarządzania obciążeniem. MultiFuse to bardzo praktyczne rozwiązanie tych problemów – powiedział Hando Sutter.

Margus Vals, Członek Zarządu Eesti Energia i przewodniczący konkursu Idea Hub - The Pitch, uważa, że współtworzenie innowacji w sektorze energetycznym nie wymaga wykształcenia w dziedzinie energetyki czy inżynierii, ponieważ poza rozwojem innowacji technologicznych coraz częściej nacisk kładzie się również na nowe modele biznesowe.

– Eesti Energia tworzy usługi oparte na innowacyjnych technologiach, które są proste, przydatne i wygodne w użytkowaniu – powiedział Margus Vals. - Dzięki działalności na sześciu rynkach w krajach bałtyckich i nordyckich oraz w Polsce, mamy dostęp do niemal 60 milionów potencjalnych klientów. Z dużym zadowoleniem zauważyłem, że większość finalistów myślała perspektywicznie, widząc potencjał zastosowania swoich produktów, usług i inteligentnych rozwiązań również poza Estonią – dodał.

Do konkursu zgłoszono 222 pomysły, z czego 20 z Polski. Ideą Idea Hub - The Pitch jest poszukiwanie innowacyjnych pomysłów na nowe usługi i wspierające je rozwiązania techniczne, aby przybliżyć nas do przyszłości i stworzyć usługi inteligentne, przyjazne dla środowiska i wygodne w użytkowaniu. Jury konkursu składało się z następujących osób: Hando Sutter, prezes zarządu Eesti Energia, Agnes Roos, dyrektor ds. biznesu i technologii informatycznych, Jaanus Tiisvend, prezes zarządu Elektrilevi oraz Anu Oks, prezes estońskiej Sieci Aniołów Biznesu.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ