Partner serwisu
09 kwietnia 2020

Podwójny kontrakt dla Leadec: Utrzymanie ruchu linii produkcji baterii

Kategoria: Aktualności

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

Podwójny kontrakt dla Leadec: Utrzymanie ruchu linii produkcji baterii

Leadec jest wiodącym dostawcą rozwiązań technicznych dla przemysłu motoryzacyjnego i produkcyjnego, koncentrującym się na rozwoju inteligentnych koncepcji usług przemysłowych. Dzięki temu, firma pozyskała dwa znaczące zamówienia od spółki Mercedes Benz AG w Niemczech i w Polsce. Leadec działa już w obu lokalizacjach, a teraz będzie mógł rozbudować swoje usługi związane z utrzymaniem ruchu. Dla Accumotive, Leadec już od maja 2019 r. montuje obudowy baterii w zakładzie w Hoyerswerdzie. Od 1 marca 2020 r. Leadec dodatkowo przejął utrzymanie montażu baterii w Kamenz. W Jaworze firma Leadec jest odpowiedzialna za utrzymanie ruchu linii do produkcji silników. W kolejnym kroku zostały również dodane urządzenia do produkcji baterii. Okres obowiązywania każdej z umów wynosi pięć lat.

Pionierski projekt z potencjałem na przyszłość

Obydwa zamówienia dotyczące czynności związanych z utrzymaniem ruchu linii produkcyjnych baterii, są pierwszymi tego rodzaju w Europie. Dzięki obszernemu know-how z zakresu stosowania nowych technologii w linii produkcji baterii, prestiżowym referencjom w dziedzinie utrzymania ruchu w regionie oraz innowacyjnym rozwiązaniom, Leadec pokonał tutaj licznych konkurentów. W wyniku tego, dostawca będzie obsługiwał w sumie osiem linii produkcji baterii. „Jest to pionierski projekt na szybko rosnącym rynku elektromobilności. Nasze usługi obejmują utrzymanie ruchu linii montażowych, na których montuje się zestawy baterii samochodowych oraz towarzyszących im automatycznie sterowanych pojazdów typu AGV. Bardzo się cieszymy, że nasza koncepcja okazała się przekonująca” – powiedział Markus Glaser-Gallion, CEO Leadec.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ