Partner serwisu
03 czerwca 2020

WEBINARIUM BMP: Dochodzenie roszczeń związanych ze wzrostem kosztów realizacji umowy.

Kategoria: Z życia branży

Po raz kolejny zapraszamy Państwa na webinar organizowany wraz z naszym partnerem merytorycznym Kancelarią JDP. W trakcie webinarium skoncentrujemy się na praktycznych aspektach związanych z przygotowaniem oraz skutecznym dochodzeniem dodatkowych płatności wynikających ze wzrostu kosztów realizacji kontaktów.

Webinarium odbędzie się 9 czerwca o godzinie 13.00. Udział w webinarium jest bezpłatny.

LINK DO REJESTRACJI: https://kierunekbmp.clickmeeting.pl/jdp/register

Wykonawcy kontraktów budowlanych muszą mierzyć się w ostatnich latach z licznymi trudnościami związanymi m.in. z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem gospodarczym, w tym rosnącymi cenami środków produkcji, częstymi zmianami legislacyjnymi czy też skutkami nierzetelnego realizowania kontraktu przez kontrahenta. Kolejne komplikacje wynikają w ostatnich miesiącach z wybuchu epidemii SARS-CoV. 

Powyższe okoliczności często uniemożliwiają zrealizowanie inwestycji po kosztach przewidywanych w kalkulacji oferowanego wynagrodzenia, prowadząc do strat na kontrakcie lub (w najlepszym wypadku) braku osiągnięcia zamierzonego zysku. Problemy te nie omijają realizowanych obecnie inwestycji z zakresu infrastruktury wodnej, energetyki czy ciepłownictwa. 

Z tego względu w trakcie naszego webinarium – kierowanego do przedsiębiorstw działających w branży infrastruktury wodnej, energetyki i ciepłownictwa – odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące dochodzenia roszczeń związanych ze wzrostem kosztów realizacji kontraktów, w tym wynikających ze zmian cen i wynagrodzeń, jak i z przedłużenia terminów wykonywania umów.

W czasie webinarium dowiedzą się Państwo:

  • W jakich sytuacjach wzrost kosztów realizacji inwestycji może uzasadniać żądanie przez wykonawcę dodatkowej płatności?
  • Jakie roszczenia mogą przysługiwać wykonawcom w razie nieprzewidzianego wzrostu kosztów realizacji inwestycji?
  • Jakie roszczenia mogą przysługiwać wykonawcom w razie opóźnień realizacji poszczególnych robót oraz przedłużenia czasu realizacji inwestycji?                    
  • Jakie praktyczne działania powinien podejmować wykonawca by odpowiednio udokumentować i skutecznie dochodzić swych roszczeń?

Prowadzący: 

r.pr. Andrzej Sokołowski -  partner w kancelarii JDP, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla wiodących polskich i zagranicznych wykonawców inwestycji infrastrukturalnych i budowlanych oraz inwestorów prywatnych, pełnomocnik procesowy w kilkudziesięciu  wielomilionowych sporach sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych, kieruje zespołem 10 prawników.

 

adw. Mariusz Nowakowski – Senior Associate w kancelarii JDP, reprezentuje polskich i zagranicznych liderów z kilku branż gospodarki w ich kluczowych sporach sądowych i od lat wspiera ich strategicznym doradztwem w okresach nadzwyczajnych wydarzeń rynkowych (m.in. wzrosty cen przed EURO 2012). Występował jako pełnomocnik w wielu sporach infrastrukturalnych i budowlanych dotyczących m.in. roszczeń wykonawców związanych z nadzwyczajnym wzrostem kosztów realizacji inwestycji.

 

Kancelaria JDP jest liderem na rynku w prowadzeniu spraw opartych na klauzuli rebus sic stantibus. Z powodzeniem prowadzi tego typu postępowania, a w 2017 r. uzyskała precedensowy wyrok, na podstawie którego wynagrodzenie Klienta zostało podwyższone w związku z nieprzewidywalnym wzrostem cen przed EURO 2012. Postępowanie zakończyło się prawomocnym wyrokiem. Orzeczenie to zostało uznane za przełomowe dla Klientów kancelarii JDP oraz dla branży prawniczej. Więcej informacji dostępnych jest pod następującym linkiem:http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/precedensowy-wyrok-w-sprawie-zmian-cenasfaltu-przed-euro-2012--60553.html 

Kancelaria JDP reprezentuje Klientów(zarówno polskich, jak i zagranicznych) w licznych sporach opartych na klauzuli rebus sic stantibus, w których łączna wartość przedmiotu sporów wynosi ponad 1 mld złotych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ