Partner serwisu
04 sierpnia 2020

EDP Renewables uruchomiło nową farmę wiatrową w USA o mocy 200 MW

Kategoria: Z życia branży

Farma Witrowa Harvest Ridge produkuje czystą energię dla hrabstwa Douglas w stanie Illinois (Stany Zjednoczone). Łączna moc zainstalowana przez EDPR w stanie Illinois pozwala na dostarczenie prądu dla ok. 412.000 średnich gospodarstw domowych, jak również korzystnie wpływa na lokalną gospodarkę oraz środowisko

EDP Renewables uruchomiło nową farmę wiatrową w USA o mocy 200 MW

EDP Renewables (EDPR), globalny lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych producentów energii wiatrowej na świecie, ogłosił zakończenie budowy i oddanie do użytku farmy wiatrowej Harvest Ridge o mocy zainstalowanej 200 MW, która wytwarza czystą energię w hrabstwie Douglas. Harvest Ridge oraz sześć pozostałych farm wiatrowych EDPR w stanie Illinois łącznie wytwarzają czystą energię wystarczającą na pokrycie rocznego zapotrzebowania ok. 412 000 średnich gospodarstw domowych w tym stanie.

Harvest Ridge

Farma wiatrowa Harvest Ridge przyniesie liczne korzyści hrabstwu Douglas i lokalnej społeczności. Oprócz wzmocnienia gospodarki lokalnej, wspomoże ochronę środowiska naturalnego, dzięki temu, że pozwoli zmniejszyć zużycie wody o 355 mln galonów rocznie, a także zastąpi emisje dwutlenku węgla z elektrowni opalanych paliwami kopalnymi, które stanowią istotny czynnik powodujący zmiany klimatu. W ciągu nadchodzących miesięcy, w obrębie działającej farmy, która będzie produkować czystą energię, zostaną przeprowadzone prace związane z naprawą dróg lokalnych i rekultywacją gruntów. Przy budowie farmy wiatrowej zatrudniono dziesiątki podwykonawców, w tym liczne lokalne firmy.

Na podstawie długoterminowych umów sprzedaży energii (PPA) Wabash Valley Power Alliance (WVPA), Walmart i prywatny odbiorca zabezpieczyli odpowiednio 100 MW, 50 MW i 50 MW z mocy zainstalowanej farmy wiatrowej.

EDP Renewables jest największym właścicielem i operatorem farm wiatrowych w stanie Illinois (USA) z aktywami o łącznej mocy zainstalowanej 1201 MW. Oprócz FW Harvest Ridge, do EDPR należą także farmy: Bright Stalk o mocy 205 MW w hrabstwie McLean, Rail Splitter o mocy 100 MW w hrabstwach Tazewell i Logan, Top Crop o mocy 300 MW w hrabstwach LaSalle i Grundy, oraz Twin Groves o mocy 398 MW w hrabstwie McLean.

Posiadając 53 farmy wiatrowe, 8 słonecznych i siedem oddziałów regionalnych w Ameryce Północnej, EDPR zbudowało portfolio przekraczające 7,5 GW, z czego 7,2 GW jest oddanych do eksploatacji.   

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ