Partner serwisu
13 października 2020

Spotkanie wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z brytyjską minister spraw zagranicznych

Kategoria: Z życia branży

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński odbył spotkanie z goszczącą z wizytą w Polsce brytyjską minister spraw zagranicznych Wendy Morton. W trakcie spotkania, które odbyło się 8 października w Warszawie, poruszono temat polsko-brytyjskiej współpracy przed COP26 w Glasgow oraz Europejskiego Zielonego Ładu.

Spotkanie wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z brytyjską minister spraw zagranicznych

– Deklaracja Partnerstwo na rzecz zielonego wzrostu od Katowic do Glasgow podpisana trzy miesiące temu przez premierów Polski i Wielkiej Brytanii, daje nam solidne podstawy do współpracy. Chętnie rozwiniemy ją w zakresie OZE, zwłaszcza morskiej energetyki wiatrowej, ale także w zakresie energetyki jądrowej, wodoru i elektromobilności – powiedział wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

– Polska prezydencja COP24 wskazała trzy priorytety – człowieka, lasy oraz elektromobilność. Mam nadzieję, że brytyjska prezydencja będzie chciała kontynuować działania w zakresie tych tematów – dodał.

COP26 odbędzie się w Glasgow w listopadzie 2021 r. Roczne opóźnienie konferencji spowodowane jest pandemią koronawirusa. Mamy nadzieję na aktywną współpracę ze stroną Prezydencji w zakresie elektomobilności, energetyki wiatrowej oraz jądrowej, którą Polska ma zamiar rozwijać w ramach realizacji PEP 2040.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ