Partner serwisu
26 listopada 2020

Wiceminister Ireneusz Zyska na webinarium dotyczącym programu NFOŚiGW „Nowa energia”

Kategoria: Z życia branży

Program „Nowa energia” był głównym tematem webinarium zorganizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu, które odbyło się 25 listopada 2020 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister Ireneusz Zyska na webinarium dotyczącym programu NFOŚiGW „Nowa energia”

Jak podkreślił pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska, jednym z najważniejszych elementów toczącej się w Unii Europejskiej debaty publicznej jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do roku 2050, a sam cel musi być zrealizowany przede wszystkim poprzez inwestycje i zmiany technologiczne.

– Celem programu Nowa Energia jest podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez wsparcie wdrożenia projektów w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych, ukierunkowanych na rozwój bezemisyjnej energetyki, w tym przemysłu, jak również rozwiązań systemowych pozwalających na uzyskanie maksymalnej efektywności wytwarzania, zagospodarowania oraz wykorzystania energii. Wsparcie Programu skierowano m.in. do przedsiębiorstw na wdrożenie technologii produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystywania wodoru – powiedział.

Wiceminister klimatu i środowiska zwrócił uwagę, że technologie wodorowe są i będą wspierane w Polsce.

– Zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim planowane jest wprowadzenie programów pomocowych mających na celu pobudzenie rozwoju technologii wodorowych. Resort klimatu i środowiska planuje szereg działań w obszarze gospodarki wodorowej, m.in. Prezentację Polskiej Strategii Wodorowej oraz opracowanie Polskiego Porozumienia Wodorowego – zaznaczył.

Wiceminister Ireneusz Zyska, przedstawił także zadania, które zrealizowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska w celu poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko. Są to m.in. nowelizacja ustawy o termomodernizacji i remontów podpisana przez Prezydenta RP 28 października 2020 r. oraz kontynuacja prac legislacyjnych dotyczących realizacji Programu Stop Smog.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ