Partner serwisu
26 listopada 2020

COPA-DATA buduje nowe biuro w Salzburgu

Kategoria: Aktualności

COPA-DATA rozpoczęła budowę nowego biura w miejscu oddalonym zaledwie o 250 metrów od głównej siedziby w Salzburgu. Uroczysta inauguracja projektu odbyła pod koniec października. COPA-DATA zainwestuje ponad dziesięć milionów euro w rozwój, który dostarczy miejscy biurowych dla ponad 120 pracowników oraz dodatkowych powierzchni konferencyjnych. Niskoenergetyczny budynek będzie generował większość zużywanej energii oraz stanie się inteligentny dzięki zastosowaniu zenon Software Platform.

– Nadszedł czas na dalszy rozwój. Puszczają prawie wszystkie nasze szwy – powiedział Thomas Punzenberger, dyrektor generalny oraz założyciel COPA-DATA, podczas ceremonii rozpoczęcia budowy.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy założyciel wraz ze swoimi 27 pracownikami przeniósł się do obecnego biura. Zajmowali wówczas tylko dwa piętra. Od tego czasu firma mocno się rozrosła i pomimo rozbudowy biura w 2011 roku, a następnie przejęcia całego budynku w 2015 roku, zapotrzebowanie na dodatkowe biura nieprzerwalnie wzrasta.

Pomimo trwającego kryzysu związanego z koronawirusem, COPA-DATA wbiła właśnie swoją pierwszą łopatę pod budowę nowego, niskoenergetycznego biurowca. Na zdjęciu (od lewej do prawej): Thomas Punzenberger, Stefan Reuther, Phillip Werr, Peter Strübler, Herbert Schild and Gerhard Sailer.

Więcej miejsca na dynamiczny rozwój

Sześciokondygnacyjny, niskoenergetyczny budynek z podziemnym parkingiem powstanie już za 14 miesięcy. Nowe miejsca biurowe to łącznie ok. 2,400 m2. Oprócz tarasu na dachu planowany jest również imponujący taras ogrodowy.

W projekcie przewidziano 30 miejsc parkingowych dla samochodów oraz prawie 90 miejsc dla rowerów. Powstaną również stacje do ładowania pojazdów oraz samochodów elektrycznych. W piwnicy zostaną również zlokalizowane dwie duże przebieralnie z prysznicami. To rozwiązanie ułatwi pracownikom aktywność sportową podczas przerw oraz w drodze do lub z pracy.

COPA-DATA buduje nowy, niskoenergetyczny budynek (pokazany tutaj jako model 3D) oferujący powierzchnie biurowe aż dla 120 pracowników. Jest oddalony zaledwie o 250 metrów od obecnej głównej siedziby biura w Salzburgu.

Funkcjonalność i prosty design

Plan nowego biurowca COPA-DATA opracowali architekci DI Gerhard Sailer i DI Stephan Podbelsek z architekturbüro HALLE 1. ,,Nowy budynek odzwierciedla w swoim wyglądzie obiektywizm, precyzję, wartości wewnętrzne i funkcjonalności które w swoim oprogramowaniu oferuje klientom COPA-DATA", wyjaśnia Gerhard Sailer.

– Aby zachować płynność w sposobie pracy i użytkowaniu budynku postanowiliśmy określić piętra budynku, które można podzielić na moduły – mówi Phillip Werr, dyrektor ds. marketingu i spraw operacyjnych w COPA-DATA.

Zasilacze stanowisk biurowych zostaną podłączone przez sufit, aby zapewnić wielofunkcyjność przestrzeni biurowych. Na każdym piętrze będą znajdować się również nowoczesne sale konferencyjne oraz aneksy kuchenne.

((BU)) W tej chwili nowy budynek COPA-DATA, zaprojektowany przez architekturbüro HALLE 1, to tylko model 3D. Tutaj obserwowany przez Thomasa Punzenberger i architekta Gerharda Sailer.

Energooszczędnie i wygodnie

System fotowoltaiczny o mocy 60 KWp będzie generował energię elektryczną dla całego budynku. Oprogramowanie zenon będzie kontrolować i optymalizować zużycie energii budynku, dzięki czemu stanie się on budynkiem inteligentnym. Własny system pomp ciepła będzie ogrzewał i chłodził pomieszczenia w budynku – zasilany przez ponad 12 sond o głębokości 150 metrów. Rury grzewcze i chłodzące instalowane bezpośrednio w betonie.

W połączeniu z centralną wentylacją za pośrednictwem kanałów wentylacyjnych na sufitach biurowych, napływające świeże powietrze będzie filtrowane, a temperatura kontrolowana, aby zapewnić optymalny klimat w pomieszczeniu. Aby do biur kierować jak najwięcej naturalnego, nieoślepiającego światła, większość okien będzie skierowana na północny zachód.

Parter zaprojektowano jako elastyczną przestrzeń, która może pełnić funkcję sali wykładowej, audytoryjnej lub być otwartą przestrzenią do pracy i wypoczynku ze wspólną kuchnią i wyjściem na taras ogrodowy. Na najwyższym piętrze będą dwie sale konferencyjne z panoramicznym widokiem na miasto Salzburg i góry.

Więcej informacji o COPA-DATA możesz znaleźć tutaj.

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. Wildbild and COPA-DATA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ