Partner serwisu
31 marca 2021

EDPR podpisuje umowę typu Build & Transfer na projekt PV o mocy 200 MWac w USA

Kategoria: Z życia branży

Umowa zawarta z NIPSCO otwiera drogę do zaprojektowania i zbudowania elektrowni słonecznej w Indianie. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2022 r. Transakcja wpisuje się w zaplanowany na lata 2021-25 program zbywania udziałów w aktywach, ogłoszony przez EDPR podczas niedawnego Capital Market's Day. Obecnie EDPR ma zabezpieczone 2,5 GW mocy zainstalowanej w USA dla projektów które od bieżącego roku zaczną wchodzić w fazę operacyjną

EDPR podpisuje umowę typu Build & Transfer na projekt PV o mocy 200 MWac w USA

EDP Renováveis, SA („EDPR”), globalny lider w sektorze energii odnawialnej i trzeci pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie, zawarł za pośrednictwem swojej spółki zależnej EDP Renewables North America LLC (w której jest jedynym udziałowcem) umowę typu Build & Transfer z Northern Indiana Public Service Company LLC (“NIPSCO”).

Podpisanie tej umowy otwiera drogę do zbudowania w stanie Indiana w USA Crossroads Solar Park o mocy 200 MWac. Projekt ma zostać oddany do eksploatacji do 2022 r., po zrealizowaniu umowy Build & Transfer.

Dzięki tej umowie EDPR ma obecnie zabezpieczone łącznie 2,5 GW mocy zainstalowanej dla projektów w USA, które zaczną wchodzić w fazę operacyjną w 2021 r. i w latach kolejnych.

Zawarcie umowy Build & Transfer z NIPSCO to kolejny sukces po podpisaniu piętnastoletniego kontraktu PPA, którego zabezpieczanie EDPR ogłosiło 1 marca. PPA dotyczy sprzedaży energii wygenerowanej przez elektrownię wiatrową Indiana Crossroads II o mocy 204 MW, która również znajduje się w stanie Indiana i zgodnie z planem rozpocznie produkcję w 2023 r.

Przed finalizacją transakcja musi zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne oraz podlega zwyczajowym warunkom zawieszającym dla tego typu kontraktów.

Ogłoszone dziś porozumienie wpisuje się w zaplanowany na lata 2021-2025 program zbywania udziałów w aktywach, który został ogłoszony podczas Capital Market’s Day 25 lutego 2021 r.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Tagi: EDPR, PV, OZE
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ