Partner serwisu
26 maja 2021

Endress+Hauser i ControlTec połączyły siły w ramach umowy partnerskiej

Kategoria: Aktualności

Podpisana 6 maja br. umowa między Endress+Hauser i ControlTec stanowi zwieńczenie wieloletniej współpracy. Na porozumieniu zyskają klienci, którzy od firm projektowych oczekują kompleksowej usługi, a zarazem sprawdzonych rozwiązań technicznych i pomiarowych.

Endress+Hauser i ControlTec połączyły siły w ramach umowy partnerskiej

Zacieśnienie współpracy pozwoli nam z powodzeniem wymieniać się doświadczeniem i wiedzą techniczną, z korzyścią dla klientów. Nasze firmy znają się i współpracują ze sobą od lat. Podpisanie umowy partnerskiej pomoże nam jeszcze bardziej zjednoczyć siły i wypracować rozwiązania, które nas rozwiną, a jednocześnie pozwolą zwiększyć przewagę konkurencyjną – wyjaśnia Szymon Dolata, wiceprezes Controltec sp. z o.o.

Umowa obejmuje zagadnienia związane z promocją, podnoszeniem kompetencji pracowników, wymianą informacji na temat inwestycji i szans sprzedaży. Dla podmiotów działających w obszarze automatyki przemysłowej: ControlTec – jako firma projektująca układy pomiarowe i systemy sterowania oraz Endress+Hauser – jako dostawca urządzeń pomiarowych, o uzupełniającej się ofercie, taka umowa stanowi naturalny kolejny etap współpracy.

Endress+Hauser, podobnie jak ControlTec, działa w wielu branżach, na różnych płaszczyznach. Każda z firm ma obszary działalności, w których od lat budowała swoje kompetencje. Na szczęście oferta i doświadczenia obu firm się uzupełniają. Stąd potrzeba zacieśnienia współpracy i wzmocnienia pozycji na kolejnych rynkach – mówi Maciej Sieczka, prezes zarządu Endress+Hauser Polska sp. z o.o.

 

O ControlTec

Controltec to polska firma z prywatnym kapitałem specjalizująca się w kompleksowej realizacji zadań z zakresu automatyki przemysłowej i instalacji elektrycznych. Historia Spółki rozpoczęła się w roku 2002. Dziś Controltec jest jedną z największych spółek na rynku niezależnych integratorów systemów automatyki ze studwudziestoosobową kadrą inżynierską. Niezależnie od koniunktury rynkowej w ostatnich latach notowaliśmy coroczne wzrosty obrotów. Controltec to przede wszystkim firma inżynierska. Nie bez znaczenia jest lokalizacja Spółki – w jednym z najsilniejszych ośrodków akademickich w Polsce, będącym źródłem stworzonej i nadal powiększającej się kadry.

Niezmiennie główna siedziba firmy to Wrocław, jednak w odpowiedzi na potrzeby rynku w roku 2014 stworzyliśmy dwa dodatkowe oddziały zlokalizowane w Płocku oraz Gdańsku. Podstawowy obszar działalności Controltec to rynek wytwarzania energii elektrycznej głównie w kraju, nie zamyka nas to jednak lokalnie i z powodzeniem braliśmy udział w wielu przedsięwzięciach zagranicznych, m.in. w Europie (Szwecja, Bułgaria, Bośnia-Hercegowina) jak i poza Europą w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Bahrajn, Liban czy Turcja). Kompetencje pracowników Controltec pozwalają na realizację całości zadań związanych z automatyzacją procesów przemysłowych, począwszy od doboru urządzeń pomiarowych i sterujących, poprzez projekt instalacji elektrycznych i automatyki, przygotowanie oprogramowania sterującego stacji automatyki oraz stacji roboczych, przygotowanie prefabrykatów urządzeń, montaże obiektowe, aż po uruchomienie instalacji i przekazanie do eksploatacji.

Firma ControlTec zajmuje się również generalnym wykonawstwem w energetyce i innych branżach.

 

O Endress+Hauser

Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury pomiarowej, usług i rozwiązań do automatyki przemysłowej. Firma produkuje układy do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, analizy cieczy i gazów oraz rejestracji danych. Optymalizuje również procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności, bezpieczeństwa i redukcji wpływu na środowisko. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, tworzy przyrządy pomiarowe dedykowane potrzebom przemysłu chemicznego, spożywczego, farmacji, biotechnologii, energetyki, metalurgii, papiernictwa, górnictwa i przetwórstwa kruszyw, gazu i ropy naftowej oraz gospodarki wodno-ściekowej. 

 

Więcej informacji: www.pl.endress.com, www.controltec.pl

źródło: Endress+Hauser
fot. Endress+Hauser
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ