Partner serwisu
27 lipca 2021

O ambicjach klimatycznych Polski i Austrii z Ambasadorem Wernerem Almhoferem

Kategoria: Z życia branży

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński uczestniczył w spotkaniu pożegnalnym Ambasadora Republiki Austrii w Polsce Wernerem Almhoferem, które odbyło się 23 lipca 2021 r., w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

O ambicjach klimatycznych Polski i Austrii z Ambasadorem Wernerem Almhoferem

Podczas spotkania Ambasadora Almhofera wiceminister podkreślił jakie cele stoją przed Polską w kontekście nowych ambicji klimatyczno-energetycznych Unii Europejskiej oraz faktem że ambicje te stanowią poważne wyzwanie dla całej Europy.

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński wskazał także, że Polska jest zdecydowana kontynuować transformację energetyczną i redukować emisje w sposób zrównoważony, rozwijając zarówno odnawialne źródła energii, gaz i energię atomową

– Transformacja energetyczna Polski jest procesem planowanym w długim okresie, ze względu na kapitałochłonność i znaczną skalę niezbędnych zmian - technicznych, ekonomicznych i społecznych – powiedział.

Podczas spotkania wiceminister wyraził uznanie i wdzięczność za osobisty wkład Ambasadora Werner’a Almhofer’a w promocję stosunków między Austrią a Polską.

– Liczymy na kontynuację owocnej współpracy ze stroną austriacką, zwłaszcza w obszarze polityki energetycznej i klimatycznej UE. Polska jest zainteresowana pogłębianiem współpracy bilateralnej z rządem Austrii – powiedział.

Dodatkowym tematem poruszonym przez Ambasadora Austrii była zaplanowana na jesień 2021 r.  wizyta prezydenta Austrii do Polski oraz ewentualne zaangażowanie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w wydarzenia poboczne w trakcie wizyty związane z promocją współpracy w obszarze klimatu i energii pomiędzy krajami.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ