Partner serwisu
07 września 2021

Prof. Wojciech Nowak z Kluczem Sukcesu

Kategoria: XXIII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Prof. Wojciech Nowak został kolejnym laureatem prestiżowego wyróżnienia „Klucz Sukcesu”. Statuetkę przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 września, w ramach XXIII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2021.

Prof. Wojciech Nowak z Kluczem Sukcesu

Klucz Sukcesu to wyróżnienie, które firma BMP – w porozumieniu z uznanymi autorytetami – wręcza spółkom, instytucjom oraz osobom, które przyczyniły się do rozwoju danej branży, również energetycznej.

Podczas wcześniejszych edycji bełchatowskiej konferencji statuetka trafiła m.in. do Stanisława Tokarskiego, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, prof. Władysława Mielczarskiego, Kazimierza Szynola, Adama Smolika, spółki Enea Wytwarzanie czy Megmar. Laureatem tej nagrody jest również prof. Zbigniew Kasztelewicz, wiceprezes ds. wydobycia w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, który w tym roku wygłosił okolicznościową laudację o profesorze Nowaku:

„W tym roku Klucz Sukcesu przyznany został osobie, która jest ogromnym autorytetem dla wszystkich polskich energetyków. To profesor zwyczajny w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ale posiadający również dorobek za granicami kraju. Pracował między innymi na Wydziale Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu w Tokio. Jest autorem lub współautorem ponad 500 artykułów, 7 książek, monografii, 264 rozdziałów w książkach oraz 17 patentów dotyczących kwestii wytwarzania energii, spalania węgla, hydrodynamiki i spalania w warstwie fluidalnej, czystego wykorzystania węgla, zaawansowanych systemów spalania węgla, suchego odsiarczania i zaawansowanych sorbentów. Na swoim koncie ma ponad 300 prac dla energetyki i kilkanaście wdrożeń przemysłowych.

Dziekan Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Częstochowskiej do 01.09.2012 r. Visiting Professor na uczelniach m.in. w: Finlandii, Niemczech, Irlandii, Grecji, USA, Japonii, Chinach, Norwegii i Szwecji, Turcji, RPA. Koordynator międzynarodowych programów badawczych, Przewodniczący Rady Naukowej projektu „Bloki nadkrytyczne”. Koordynator Krajowego programu strategicznego „Zaawansowane technologie pozyskiwania energii” zadanie 2 „spalanie w tlenie”, koordynator kilkunastu grantów badawczych, projektów rozwojowych i prac wdrożeniowych w krajowych i zagranicznych koncernach energetycznych. Przedstawiciel Polski w Międzynarodowej Agencji Energii Fluidalna Konwersja Paliw. Członek Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Salzburgu. Członek Komisji Nauk Technicznych Polskiej Akademii Umiejętności. Członek Prezydium Komitetu Problemów Energetyki PAN. Niezależny ekspert w Międzynarodowych Arbitrażach Sądowych.

W tym roku Klucz Sukcesu za wkład w rozwój polskiej energetyki otrzymuje Profesor Wojciech Nowak. Panie Profesorze, gratulujemy!

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ