Partner serwisu
09 września 2021

Zakończyło się sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Kategoria: XXIII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, konferencja wróciła do trybu stacjonarnego, ponownie przyciągając najważniejszych ekspertów z branży energetycznej w kraju. Ponad 500 uczestników, 62 prelegentów, prawie 40 stoisk wystawienniczych, 39 referatów, 8 sesji tematycznych oraz 3 panele dyskusyjne – tak w liczbach prezentuje się XXIII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW, które odbyło się 6-8 września w Bełchatowie.

Zakończyło się sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Najważniejszym tematem przedstawianym podczas dwóch dni merytorycznych obrad była oczywiście sprawiedliwa transformacja energetyczna. Kluczowe zmiany w polskiej energetyce, wynikające z regulacji europejskich, zdeterminują przyszły kształt nie tylko branży, ale też i całej gospodarki. Nowoczesne technologie, na które ukierunkowane były wygłaszane referaty, będą musiały odpowiedzieć na potrzeby rynku i pozwolić na technologiczne przejście w inną strukturę i model energetyki.

Forum Energetyczne NOWA DEKADA W POLSKIEJ ENERGETYCE, poprowadzone przez Joannę Maćkowiak-Panderę, prezes FORUM ENERGII, traktowało o konstrukcji branży w najbliższej, ale i dalszej przyszłości. Transformacja energetycznych regionów przemysłowych to ogromne wyzwanie nie tylko z punktu widzenia technicznego, ale również i społecznego. Utrzymanie bezpieczeństwa dostaw energii w procesie dekarbonizacji musi być priorytetem w przeprowadzaniu obecnej transformacji.

Zmiany w energetyce już następują – podczas debaty o ZIELONEJ TRANSFORMACJI: OZE I ROZPROSZONA GENERACJA ENERGII uczestnicy pod przewodnictwem prfo. Wojciecha Nowaka, dyskutowali o technologiach, które mogą obecnie zastąpić węgiel w mixie energetycznym. Najważniejszym wnioskiem płynącym z tej rozmowy jest konieczność zwiększenia finansowania rozwoju magazynów energii, które są jedyną możliwością stabilizacji źródeł OZE.

Zaproszeni do debaty BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE, moderowanej przez Aleksandra Sobolewskiego, rozmawiali z kolei o stabilności polskiego systemu elektroenergetycznego, dywersyfikacji mixu i bezpieczeństwie infrastruktury krytycznej.

Podczas konferencji nie zabrakło licznych paneli tematycznych, z prezentacjami specjalistów dotyczącymi: OZE, modernizacji, efektywnej pracy elektrowni, ochrony środowiska, paliw w energetyce czy innowacji. Jak co roku uczestnicy wzięli też udział w uroczystej gali (z „energetycznym” występem Energy BAND oraz wręczaniem statuetki Klucza Sukcesu) czy już mniej formalnym wieczorze grillowym.

Ze strony organizatora serdecznie dziękujemy naszym Gościom za liczne przybycie, a wszystkim zaangażowanym firmom, instytucjom – za pomoc w organizacji imprezy. Zapraszamy do przeglądnięcia obszernej Galerii zdjęć, zachęcamy również do przesyłania swoich uwag, sugestii, pomysłów odnośnie kolejnej edycji imprezy.

***

XXIII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW odbywało się w dniach 6-8 września 2021 r. w Bełchatowie. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o., rolę Honorowego Gospodarza pełniło PGE GiEK.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ