Partner serwisu
25 listopada 2021

Bardzo dobre perspektywy inwestycyjne PGE

Kategoria: Aktualności

PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) w III kw. 2021 r. osiągnęła znacznie wyższe wyniki finansowe w porównaniu do III kw. 2020 r.: skonsolidowany zysk netto przypadający dla akcjonariuszy wyniósł 561 mln zł w porównaniu do 273 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny 972 mln zł (wobec 469 mln zł), a raportowana EBIDTA wyniosła 2,1 mld zł – o 0,6 mld zł więcej niż w III kw. 2020 roku.

Bardzo dobre perspektywy inwestycyjne PGE

Podjęliśmy szereg działań efektywnościowych, które pozwoliły osiągnąć te dobre wyniki, pomimo trudnej sytuacji rynkowej i dynamicznie zmieniającej się sytuacji, jeżeli chodzi o ceny uprawnień do emisji CO2, co ma zasadniczy wpływ na ceny energii dla klienta” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE.

Wojciech Dąbrowski poinformował również, że PGE będzie kontynuować inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE): farmy offshore, fotowoltaikę i magazyny energii, a energia elektryczna z pierwszych 2,5 GW na Bałtyku popłynie do klientów już w 2026 roku.

Kolejnym ważnym projektem Grupy Kapitałowej PGE jest wydzielenie jej aktywów węglowych do osobnego podmiotu - Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która ma powstać w 2022 r. Pozwoli to PGE w przyszłości zaciągać większe zobowiązania na inwestycje w OZE.

 

źródło: PAP MediaRoom
fot. 123rf.com/PAP MediaRoom
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ