Partner serwisu
02 czerwca 2022

EDPR zabezpiecza umowy PPA dla projektu farmy wiatrowej o mocy 124 MW w Brazylii

Kategoria: Z życia branży

Spółka zawarła dwie 15-letnie umowy PPA na sprzedaż czystej energii wytwarzanej przez 93 MW (z łącznie 124 MW) mocy zainstalowanej w nowej farmie wiatrowej. Za sprawą tych umów PPA EDPR ma obecnie zabezpieczone 2,2 GW mocy w Ameryce Południowej i łącznie 9,8 GW na lata 2021-25.

EDPR zabezpiecza umowy PPA dla projektu farmy wiatrowej o mocy 124 MW w Brazylii

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty co do wielkości producent energii odnawialnej na świecie, zdobył dwie 15-letnie umowy PPA na brazylijskiej aukcji A-4 2022 na sprzedaż czystej energii wytwarzanej przez 93 MW (z łącznie 124 MW) mocy zainstalowanej w nowej farmie wiatrowej.

Inwestycja znajduje się w stanie Paraíba i planowo ma zostać oddana do użytku w 2025 r. Za sprawą nowych umów PPA EDPR ma obecnie zabezpieczone 2,2 GW mocy w Ameryce Południowej i łącznie 9,8 GW na lata 2021-25.

Jest to kolejny sukces EDPR, który wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię rozwoju opartą na realizacji konkurencyjnych i długoterminowych projektów o niskim profilu ryzyka, z naciskiem na przyspieszenie transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki.

 O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym portfelem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich kilku lat spółka odnotowała wyjątkowo dynamiczny rozwój i jest dziś obecna na 26 rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i w Azji.

Spółka EDPR wdraża również zaawansowane rozwiązania społeczne; dzięki przyjętym zobowiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji, a także polityki zorientowanej na pracowników, została umieszczona na prestiżowym Bloomberg Gender-Equality Index, a także zdobyła certyfikat Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i w Polsce) i w Brazylii, oraz wyróżnienie Top Workplace 2022 w USA.

EDP, główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w obszarze zrównoważonego rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Index nieprzerwanie od 14 lat, a niedawno została uznana za najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo energetyczne na świecie na tymże indeksie.

źródło: informacja prasowa
Tagi: EDPR, PPA, OZE
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ