Partner serwisu
22 marca 2023

Budimex zrealizuje Gazociąg Warszawski dla Gaz-System

Kategoria: Aktualności

Ochrona środowiska


W trakcie projektowania trasy Gazociągu Warszawskiego podjęto wiele działań na rzecz ochrony środowiska. Na etapie budowy pas budowlano-montażowy na terenach leśnych będzie zawężony do 15 metrów (standardowa szerokość to 18-20 m) – jest to minimalna szerokość niezbędna do przeprowadzenia prac i dostarczenia na miejsce elementów budowlanych.
Na trasie gazociągu zaprojektowano szereg przekroczeń bezwykopowych, zwłaszcza na terenach zalesionych takich jak: Park Młociński, Las Nowa Warszawa oraz teren leśny w okolicy ul. Modlińskiej. Umożliwią one poprowadzenie gazociągu głęboko pod ziemią, z korzyścią dla środowiska.


Po zakończeniu budowy w pasie inwestycji przeprowadzone zostaną nasadzenia towarzyszące, złożone z gatunków rodzimych. Dodatkowo zaplanowano dobrowolne nasadzenia w ramach działań proekologicznych na rzecz środowiska naturalnego w aglomeracji warszawskiej.


Wykorzystanie technologii bezwykopowych nie tylko znacząco zmniejsza ingerencję w środowisko, ale pozwala też w mniej uciążliwy sposób przekroczyć przeszkody terenowe – skrzyżowania z drogami, wiaduktami i ciekami wodnymi, np. rzekami, czy kanałami. W trakcie prac budowalnych drogi będę pokonywane przy użyciu przecisków, dzięki czemu ruch nie zostanie wstrzymany.


Wszystkie te działania wpłynęły na ostateczny koszt budowy, a ich korzyści dla otoczenia są niebagatelne. Szczególne istotne dla zachowania drzewostanu będą wymagające technicznie przejścia bezwykopowe.
Podstawowe parametry i opis inwestycji:

  • gazociąg wysokiego ciśnienia,
  • średnica: 700 mm,
  • ciśnienie robocze: 8,4 MPa,
  • długość: ok. 28,5 km.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ