Partner serwisu
10 września 2014

Wiceprezes ENEA Wytwarzanie: Chcemy powalczyć o cele akwizycyjne na rynku ciepła

Kategoria: XVI Sympozjum Energetyka Bełchatów

– Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o MPEC Białystok, chcemy też powalczyć o inne cele akwizycyjne na rynku ciepła – mówił Piotr Andrusiewicz, wiceprezes zarządu ds. technicznych ENEA Wytwarzanie podczas Forum Energetycznego w Bełchatowie.

Wiceprezes ENEA Wytwarzanie: Chcemy powalczyć o cele akwizycyjne na rynku ciepła

Piotr Andrusiewicz przybliżył również plany i prace ENEA w zakresie m.in. elektrowni systemowych. – Dziś nasze źródła to 10 bloków w Elektrowni Kozienice. Jesteśmy w trakcie dostosowania ich do standardów emisyjnych wynikających z dyrektywy IED. W zakresie bloków 200 MW realizujemy program modernizacji odtworzeniowych, jesteśmy w połowie jego realizacji.

Andrusiewicz wspomniał o realizowanej obecnie budowie nowego bloku w Kozienicach, który ma być przekazany do użytku w drugiej połowie 2017 r.: – Do końca bieżącego roku zaawansowanie prac budowlanych przekroczy poziom 60% – informował.

Wiceprezes ENEA Wytwarzanie zaznaczył także, że nowy system rozliczania rezerwy operacyjnej korzystnie wpływa na dyspozycyjność istniejących źródeł. – Pozytywnym bodźcem dla inwestycji będzie z kolei rynek mocy – zakończył.

Forum Energetyczne odbyło się w ramach XVI Sympozjum Energetyka Bełchatów 2014, którego organizatorem jest BMP, a honorowym gospodarzem PGE GiEK S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ