Partner serwisu
22 stycznia 2015

Prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski

Kategoria: X Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

Prof. Janusz Lewandowski weźmie udział w panelu dyskusyjnym: "Sprostać normom emisyjnym, nie zmniejszając efektywności", w trakcie konferencji Ochrona Środowiska w Energetyce. 

Prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski

Janusz Lewandowski jest profesorem zwyczajnym na Politechnice Warszawskiej. W latach 1993-2012 był dyrektorem Instytutu Techniki Cieplnej na Wydziale MEiL. Obecnie jest dyrektorem Uczelnianego Centrum Badawczego Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Prezesem Zarządu Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Prowadzi działalność naukowo-techniczną związaną z modernizacją urządzeń energetycznych, wpływem energetyki na środowisko oraz programowaniem rozwoju sektora wytwarzania w energetyce. Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji oraz artykułów. Zrealizował ponad 100 praca naukowo-badawczych, głównie zlecanych przez przemysł. Jest współautorem 5 patentów oraz laureatem Nagrody SIEMENSA oraz Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Wypromował 11 doktorów. Jest członkiem Centralnej Komisji do Praw Stopni i Tytułów, wiceprzewodniczącym Komitetu Problemów Energetyki PAN, członkiem Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ