Partner serwisu
18 marca 2015

Agnieszka Wasilewska-Semail: Chcemy brać udział w rozwoju rynku energetycznego

Kategoria: X Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

– Mamy całkiem spory  zgryz, jeśli chodzi o strategię długoterminową. Wszystko zależy bowiem od tego, w którym kierunku pójdzie nasz główny klient – energetyka zawodowa. W tym kontekście jest dla nas również niezwykle ważne to, w którym kierunku pójdą paliwa, jaki będzie miks energetyczny. RAFAKO sprzedaje gotowe rozwiązania w obszarze ochrony środowiska i technologii kotłowych – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu RAFAKO.

Agnieszka Wasilewska-Semail: Chcemy brać udział w rozwoju rynku energetycznego

Energetyka odnawialna oparta o źródła solarne czy wiatrowe jest dla nas nowym obszarem. Z punktu widzenia momentu, w którym obecnie znajduje się RAFAKO, nie chcemy na razie angażować się w bardzo mało znane obszary. Jeśli polska energetyka miałaby pójść w kierunku jeszcze większego rozwoju technologii nieopartych na procesie spalania, wtedy my także będziemy musieli zmienić obszar działania. Być może będzie to kierunek zagraniczny. Wciąż odbudowujemy relacje z zagranicą. Rynki zagraniczne to jednak dodatkowe ryzyka, więc do tego obszaru podchodzimy selektywnie.

W najbliższych trzech latach będziemy rozwijali się stabilnie. Dalszy rozwój będzie zależał od tego, w którym kierunku pójdzie polska i światowa energetyka. Dywersyfikujemy oczywiście naszą sprzedaż, w tym w zakresie branż, z którymi współpracujemy, ale jednak energetyka jest i będzie w najbliższych latach naszym głównym klientem. Bacznie przysłuchujemy się wszystkim dyskusjom, dotyczącym perspektyw na kolejne lata, bo chcemy brać czynny udział w rozwoju rynku energetycznego.

Wierzę w energetykę prosumencką. Moim zdaniem potrzebne są jednak dwa istotne elementy, aby mogła się rozwijać – infrastruktura oraz budowanie świadomości konsumentów.

fot. BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ