Partner serwisu
23 lutego 2015

Po raz 10. o ochronie środowiska w energetyce dyskutujemy na Śląsku

Kategoria: X Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

– Rozpoczynaliśmy skromnie w Jaworznie, rozmawialiśmy o kierunkach rozwoju energetyki, z czasem dochodziły tematy związane z wymogami nakładanymi na energetykę przez Unię Europejską – rozpoczął jubileuszową, bo X Konferencję Naukowo-Techniczną Ochrona Środowiska w Energetyce prezes BMP Adam Grzeszczuk.

Po raz 10. o ochronie środowiska w energetyce dyskutujemy na Śląsku

W tegorocznej edycji konferencji bierze udział ponad 200 uczestników z ponad 80 zakładów. Przywitali ich dr inż. Stanisław Tokarski, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju TAURON Polska Energia S.A., i Albert Kępka, Prezes Zarządu TAURON Wytwarzanie S.A., koncernu, który przyjął rolę Gospodarza Honorowego.

– Jest kilka ważnych konferencji, w czasie których rozmawia się o realnych problemach ważnych dla energetyki. Poza wrześniowym sympozjum organizowanym w Bełchatowie i listopadowym spotkaniem dotyczącym utrzymania ruchu w Licheniu, należy do nich ta konferencja – mówił Stanisław Tokarski. – Najcenniejszym aktywem tej konferencji jesteście Państwo, którzy te zidentyfikowane problemy i sposoby radzenia sobie z nimi przeniosą do swoich firm – kontynuował.

– 10 raz zobowiązuje, ale w gronie przyjaciół łatwo stać i przemawiać. Ochrona środowiska w przypadku energetyki oznacza rozwój, ale także stanowi ważny element łączący biznes, energetykę, z nauką. Świat nauki włącza się w dyskusję, jakie kierunki na przyszłość powinniśmy sobie  wyznaczać – stwierdził Albert Kępka. –10 lat za nami. Na co w tym czasie postawiliśmy? W przypadku TAURONA jest to dywersyfikacja, z czego bardzo się cieszę – dodał.

Przed nami dwa dni dyskusji, które zakończą się wycieczką do Elektrowni w Łaziskach, gdzie zapoznać będzie można się m.in. z instalacją do wychwytywania rtęci. Program konferencji obejmuje to, co obecnie najciekawsze w energetyce – będziemy mówić o najnowszych rozwiązaniach zastosowanych przy realizowanych aktualnie energetycznych inwestycjach – zauważył Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, która jest organizatorem wydarzenia.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ