Partner serwisu
29 czerwca 2016

Jak ma wyglądać rynek mocy? Dowiemy się 4 lipca

Kategoria: Rynek energii

Projekt rozwiązań funkcjonalnych rynku mocy zaprezentowany zostanie 4 lipca w Ministerstwie Energii. Będzie to zarazem początek procesu konsultacji tych rozwiązań.

Jak ma wyglądać rynek mocy? Dowiemy się 4 lipca

Konferencja pt. „Rynek mocy - konsultacje rozwiązań funkcjonalnych”, która odbędzie się w dniu 4 lipca 2016 r. w Ministerstwie Energii w Sali pod Kopułą, rozpocznie się o godz. 12.00. Weźmie w niej udział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Obecnie funkcjonujący jednotowarowy rynek energii, który jest silnie zaburzony systemami wsparcia, nie stwarza odpowiednich warunków do podejmowania decyzji o modernizacji istniejących elektrowni oraz o budowie nowych mocy wytwórczych.  

W celu zapewnienia ciągłości i stabilności dostaw energii dla wszystkich odbiorców na terenie kraju w horyzoncie długoterminowym, Ministerstwo Energii planuje wprowadzenie w Polsce rynku mocy. Jego zadaniem będzie stworzenie efektu zachęty do podejmowania decyzji inwestycyjnych i modernizacyjnych oraz do niewycofywania z powodów ekonomicznych jednostek mocy, decydujących o bezpieczeństwie pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

źródło: ME

fot. 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ