Partner serwisu
16 sierpnia 2016

Energia dla Firm złożyła prospekt w KNF

Kategoria: Aktualności

Energia dla Firm, („Spółka”, „Grupa”), jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu w Polsce, zrobił pierwszy krok w drodze na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO), złożyła 12 sierpnia prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Energia dla Firm złożyła prospekt w KNF

Pieniądze pozyskane na rynku kapitałowym, Energia dla firm chce przeznaczyć na dalszy rozwój w segmentach sprzedaży energii elektrycznej i gazu, a także ekspansję w obszarze sprzedaży systemów fotowoltaicznych.

– Rozpoczęliśmy działalność zaraz po rozpoczęciu liberalizacji rynku energetycznego. Mamy ugruntowaną pozycję jako jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zbudowaliśmy też rozpoznawalną i wartościową markę. To optymalny moment na ofertę publiczną i giełdowy debiut. Chcemy zrobić kolejny krok i wzmocnić naszą podstawową działalność, a także wprowadzić nowe rozwiązania dla klientów – wyjaśnia Wojciech Pomykała, prezes Energii dla Firm. - Sprzyjają nam doskonałe perspektywy rynku, na którym z jednej strony oczekiwany jest wzrost konsumpcji energii elektrycznej i gazu, a z drugiej wciąż jest miejsce na wprowadzania nowych produktów, sprzedawania kolejnych usług istniejącym klientom, np. w zakresie zwiększenia efektywności wykorzystania energii przez konsumentów – dodaje.

Spółka oczekuje m.in., że wskutek postępującej liberalizacji na rynku energii, zarówno elektrycznej, jak i gazu ziemnego, rozwijać się będzie oferta łączonej dostawy prądu i gazu (tzw. dual fuel) wzorem państw, gdzie rynek gazu i energii jest bardziej rozwinięty i zliberalizowany.

Grupa posiada własną sieć ponad 100 specjalistów sprzedaży oraz współpracuje z kilkoma zewnętrznymi podmiotami, które prowadzą sprzedaż na terenie całej Polski. Dodatkowo dysponuje bazą blisko 50 tys. klientów, którym sprzedaje lub sprzedawała energię eklektyczną i paliwo gazowe, a którzy mogą stać się potencjalnymi klientami w obszarze odnawialnych źródeł energii i innych produktów energetycznych i okołoenergetycznych.

– Będziemy nadal szybko się rozwijać. Odchodzimy od prostego modelu sprzedaży. Coraz większe oczekiwania i świadomość klientów iż mogą sami jednocześnie wytwarzać energie elektryczną i ją konsumować sprawia, że chcemy dostarczać klientom rozwiązania komplementarne i ekologiczne – mówi Wojciech Pomykała – Takie podejście rodzi dla Spółki możliwość generowania większej wartości dodanej, poprzez wprowadzenie dodatkowych usług do sprzedaży energii elektrycznej i gazu – dodaje prezes.

Oferującym jest Vestor Dom Maklerski a Doradcą Prawnym Spółki jest kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.
 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ