Partner serwisu
23 września 2016

Astra Transcor Energy z nową nazwą

Kategoria: Aktualności

Astra Transcor Energy – globalny gracz na rynku energii, który w listopadzie 2015 r. zainaugurował działalność w Polsce – we wrześniu zmienia się w AOT Energy.

 

Astra Transcor Energy z nową nazwą

Nowa nazwa to efekt zmian zachodzących w koncernie. Pod koniec 2015 r. Grupa Frère, większościowy udziałowiec, pozytywnie zareagowała na propozycję Kierownictwa Grupy, by kluczowi pracownicy dokonali przejęcia spółki. W kwietniu 2016 r. Kierownictwo Grupy oraz kluczowi pracownicy zgodzili się objąć 49 proc. udziałów AOT Holding Ltd („AOTH”), nowej spółki matki Grupy oraz otrzymali prawo do zakupu pozostałych 51 proc. udziałów w najbliższych latach. Grupa Frère utrzyma pakiet kontrolny w AOTH do czasu zrealizowania opcji kupna.

Logo o płynnych i czystych liniach jeszcze lepiej ma utożsamiać wartości firmy – przejrzystość, a także pełne przestrzeganie prawa i obowiązujących norm kraju, w którym funkcjonuje. Pozwala to budować długofalowe relacje z klientami, a doświadczenie globalne i wiedza ekspercka na poziomie krajowym – oferować im niestandardowe produkty i usługi. 

Koncern od 1947 r. zajmuje się obrotem produktów naftowych i energetycznych w Europie, obu Amerykach oraz Azji. Od początku jest kontrolowany przez belgijskiego przedsiębiorcę, barona Alberta Frère, będącego jednocześnie największym indywidualnym udziałowcem w takich spółkach jak Total, Engine, Lafarge-Holcim, Imerys.

Polski oddział AOT Energy odpowiada za obrót gazem ziemnym oraz nośnikami energii na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej.. Oferta firmy skierowana jest do klientów biznesowych – zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i klientów sektora MŚP.

Źródło: informacja prasowa

Fot. 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ